Bus įsteigta Lituanistikos plėtros komisija

Autorius: Data: 2011-02-02 , 16:34 Spausdinti

2011 m. vasario 2-osios posėdyje Vyriausybė nutarė sudaryti Lituanistikos plėtros komisiją, kuri bus įpareigota teikti Ministrų kabinetui pasiūlymus dėl lituanistikos tyrimų vystymo, jų koordinavimo ir sklaidos.

Šiai komisijai pavesta teikti išvadas dėl lituanistų mokslininkų rengimo krypčių, rūpintis lituanistinio paveldo puoselėjimu ir gimtosios kalbos ugdymu. Lituanistikos plėtros komisija taip pat formuluos Vyriausybei išvadas, kaip užtikrinti Lietuvos tapatybės raidą ir ją stiprinti.

Lituanistikos plėtros komisijai pirmininkaus Premjeras Andrius Kubilius, jo pavaduotojai –  kultūros, švietimo ir mokslo ministrai. Personalinę Lituanistikos plėtros komisijos sudėtį tvirtins Ministras Pirmininkas, numatoma, kad jos darbe dalyvaus Prezidento kanceliarijos atstovas, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas. Taip pat lituanistikos puoselėjimo darbuose ketina dalyvauti Lietuvos mokslų akademijos atstovas, Lietuvos mokslo tarybos pirmininkas, Lietuvos meno kūrėjų asociacijos prezidentas, Istorijos mokytojų asociacijos, Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų sąjungos, Lituanistų sambūrio valdybos pirmininkai, devyni mokslininkai, dirbantys lituanistikos srityje, Ministro Pirmininko kancleris.  

Numatoma, jog Lituanistikos plėtros komisijos posėdžiai bus rengiamai ne rečiau kaip dukart per metus. Komisija prireikus gali pasitelkti nepriklausomų ekspertų, valstybės institucijų, įstaigų ir organizacijų atstovų, rengti teisės aktų projektus ir juos teikti Vyriausybei svarstyti.

 Spaudos tarnyba

Vyriausybė , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra