Buriavimo sporto perspektyvos pirmą kartą aptartos tam skirtoje konferencijoje

Autorius: Data: 2011-03-25, 09:35 Spausdinti

Savivaldybėje įvyko konferencija „Buriavimo sporto perspektyvos Vilniuje“, kurios tikslas, pasak renginio iniciatoriaus, sostinės mero pavaduotojo Gintauto Babravičiaus, – ne tik aptarti esamą buriavimo sporto padėtį, problemas bei perspektyvas, bet tarp buriuotojų bendruomenės ir Vilniaus miesto savivaldybės rasti bendradarbiavimo ir tarpusavio komunikavimo instrumentą.

„Išgirsti problemas ir siūlymus, kurie būtų konkretūs, kad siūlymai nepasimestų valdininkų stalčiuose ar valdžios kaitos sūkuriuose, kad liktų bendrai priimtų sprendimų tęstinumas“,  – sakė mero pavaduotojas.

Lietuvos buriuotojų sąjungos Prezidentas Robertas Dargis pažymėjo, kad Lietuvoje „per siaurai“ žiūrima į sportą, o ši konferencija – puiki pradžia ir požymis, kad situacija keičiasi – pradedama „matyti“ ne vien tik tradicines sporto šakas. Anot R. Dargio, svarbiausia šiandien – jaunosios buriuotojų kartos ugdymas bei  buriuotojų bendruomenės iniciatyvų suformulavimas, susisteminimas. „Buriuotojų profesionalumo ugdymas bei nuoseklus kultūros formavimas – turi būti vieninga sistema – nuo būriavimo mokyklų vaikams iki senjorų klubų“, – teigė Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas.

Mero pavaduotojo nuomone, Lietuvos buriuotojų sąjunga galėtų būti tam tikru kompetencijos centru, kuris teiktų kompetentingus siūlymus, apibendrintų ir išgrynintų iniciatyvas. „Reikia, kad ir pati buriuotojų bendruomenė būtų vieninga – be konkurencijos, nes tik vieninga iniciatyva gali būti sėkminga. Aktyvumas, visuomenės švietimas, noras bendradarbiauti ir vieningo plano kūrimas – šiandien tai patys svarbiausi uždaviniai“, – pabrėžė G. Babravičius.

Vaikų būriavimo padėtį ir perspektyvas Vilniaus mieste pristatę pranešėjai – Olimpinio buriavimo klubo „Žalgirietis“ vadovas Kęstutis Jurevičius bei ilgametis būriavimo sporto mėgėjas ir entuziastas Algirdas Umbrasas pažymėjo, jog labai opios šiandien ir vaikų problemos: vaikų būriavimo sporto situacija, nusidėvėjęs inventorius, prasta mokyklų materialinė bazė, trenerių trūkumas, kurie dėl didelės atsakomybės, rizikos faktoriaus bei nepakankamo atlyginimo renkasi kitą, pelningesnę veiklą.

Švietimo, infrastruktūros plėtros, rekreacijos, socialinio konteksto, finansavimo, žmogiškųjų išteklių problemos, partnerystės formos bei kompleksiškas buriavimo būklės įvertinimas – tai kito, po mėnesio Trakuose planuojamo būriavimo sporto atstovų susitikimo klausimai.

Konferencijoje be miesto vadovų dalyvavo Lietuvos buriuotojų sąjungos atstovai, Vilniaus mieste esančių buriavimo mokyklų vadovai, „Gold of Lithuania“ projekto atstovai ir kiti buriavimo sportu Vilniaus mieste besidomintys asmenys.

Daugiau informacijos: Kultūros, sporto it turizmo departamento vyr. specialistė Jolvita Cibulskytė, tel. 211 23 66

Sportas , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra