Buivydų piliakalnis tapo lengviau pasiekiamas

Autorius: Data: 2012-12-05 , 10:31 Spausdinti

Neries regioniniame parke užbaigti naujo privažiavimo kelio link Buivydų piliakalnio įrengimo darbai. Anksčiau šis puikus piliakalnis buvo pasiekiamas tik pėsčiomis, iki jo tekdavo eiti kelis kilometrus. Dabar Buivydų piliakalnis tapo lengviau pasiekiamas.

Dažnas lankytojas Buivydų piliakalniu grožėdavosi tik iš tolo, nes ne visiems lankytojams užtekdavo noro ir jėgų pėsčiomis įveikti tokį atstumą. Nuo šiol piliakalnį parko lankytojams rasti taps žymiai patogiau – Dūkštose prie kelio į Kernavę įrengti nauji informaciniai kelio ženklai.

Aukštame Dūkštos šlaite esantis Buivydų piliakalnis per kelis pastaruosius metus tapo tikru atradimu parko lankytojams“, – sakė Neries regioninio parko direkcijos vyr. specialistas Saulius Pupininkas. „Manau, jog pirmą kartą čia apsilankiusiems šios vietovės grožis palieka neišdildomą įspūdį. O tuos, kurie čia yra buvę anksčiau, nustebina stulbinantys vietovės pokyčiai.“

Anksčiau piliakalnis buvo tartum pasislėpęs nuo žmonių, apaugęs medžiais ir krūmais, viename šlaite vyko ypač stiprūs erozijos procesai. Ir tik 2011 metų rudenį Buivydų piliakalnis, kartu su netoliese esančiu Bradeliškių piliakalniu, atsivėrė lankytojams visa savo didybe, kuomet regioninio parko direkcija įgyvendino šių piliakalnių tvarkymo darbus. Sutvirtinti piliakalnio šlaitai, o atlikus kraštovaizdinius kirtimus, atsivėrė puikūs panoraminiai vaizdai į lyg kanjonas besidriekiantį Dūkštos upelio slėnį.

Patogus privažiavimas prie gražiai sutvarkyto Buivydų piliakalnio sudarys lankytojams dar geresnes sąlygas pažinti šį savitą Neries regioninio parko kultūros paveldo perlą. Ir ne tik jį – juk pro piliakalnį vingiuoja įspūdingiausias parke 5 kilometrų ilgio Dūkštos pažintinis pėsčiųjų takas.

www.vstt.lt

Nuotraukoe: Nuoroda į Buivydų piliakalnį Neries regioniniame parke

Parkai , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra