Buhalterinės paslaugos. Situacija Lietuvos rinkoje

Autorius: Data: 2013-03-30 , 15:37 Spausdinti

Šiandien Lietuvos rinka gali pasiūlyti įvairių paslaugų. Buhalterinės paslaugos – taip pat net išimtis. Tačiau kokia yra šių paslaugų situacija mūsų šalies rinkoje? Tai ir aptarsime šiame straipsnyje.

 

Mūsų šalyje buhalterines paslaugas teikia buhalterinių paslaugų įmonės arba laisvai samdomi buhalterinės apskaitos specialistai. Plačiau aptarsime kiekvieną iš šių pasirinkimų.

 

Buhalterinių paslaugų įmonės

Buhalterines apskaitos paslaugas teikiančios įmonės Lietuvoje yra skaičiuojamos dešimtimis. Kiekviename didžiųjų šalies miestų tokių įmonių skaičiuojama nuo kelių iki keliolikos, tuo tarpu mažesniuose miesteliuose – vos keletas. Savaime suprantama, šios įmonės, kurios siūlo buhalterines paslaugas nėra vienodo dydžio, tad skiriasi ir jų siūlomų paslaugų asortimentas. Štai, pavyzdžiui, yra įmonių, kurios gali suteikti visas įmanomas buhalterines paslaugas, tačiau netrūksta ir tokių, kurios teikia tik pagrindines su buhalterine apskaita susijusias paslaugas. Todėl prieš kreipiantis į tokio pobūdžio įmonę būtina tiksliai apsibrėžti, kokių buhalterinių paslaugų jums reikia ir pasidomėti, ar įmonė iš tiesų gali jas suteikti. Esant šioms pasirinkimo galimybėms, mažų įmonių savininkams pravartu kreiptis į įmones, kurios teikia pagrindines buhalterines paslaugas, tuo tarpu didelių įmonių atstovams prireiks, kad buhalterinė apskaita būtų tvarkoma nuo sąskaitų rinkimo iki finansinės atskaitomybės paruošimo. Paprastai įmonės, galinčios pasiūlyti visas įmanomas buhalterinės apskaitos paslaugas, kuriasi didžiuose šalies miestuose. Būtina paminėti, jog neretai buhalterinių paslaugų įmonės tiems užsakovams, kuriems reikia daug ir įvairių buhalterinių paslaugų, yra linkusios pritaikyti nuolaidas. Dėl kokių priežasčių verta kreiptis į buhalterinių paslaugų įmones, esančias mūsų šalies rinkoje? Bene pati svariausia priežastis, jog buhalterines paslaugas teikiančios įmonės gali garantuoti teikiamų paslaugų kokybę. Taip yra todėl, jog šiose įmonėse dirba profesionalūs savo srities žinovai, turintys buhalterinį išsilavinimą bei besidomintys su tuo susijusiomis naujovėmis. Maža to, reikia pastebėti, jog buhalterinėse įmonėse dirba ne vienas, o keli ar daugiau darbuotojų, todėl galite būti tikri, jog net ir tuo atveju, jei užsisakysite daug buhalterinių paslaugų, jos bus suteiktos per itin trumpą laiką.

 

Laisvai samdomi darbuotojai

Buhalterines paslaugas Lietuvos rinkoje teikia ne tik buhalterinių paslaugų įmonės, bet ir laisvai samdomi buhalterijos darbuotojai. Nors nėra tikslios statistikos, tačiau ekspertai teigia, jog laisvai samdomų darbuotojų, teikiančių buhalterines paslaugas yra daugiau nei įmonių. Didesnė konkurencija priverčia laisvai samdomus darbuotojus konkuruoti ne tik su įmonėmis, bet ir vienas su kitu. Dėl šios priežasties, laisvai samdomų darbuotojų paslaugos yra pigesnės. Ir nors dėl šios priežasties šis pasirinkimas atrodo itin patraukliai, tačiau galima įžvelgti ir tam tikrų trūkumų. Vienas pagrindinių trūkumų yra tas, jog didelė dalis laisvai samdomų darbuotojų nėra pasiruošę suteikti įvairių buhalterinių paslaugų, tad jei esate didelės įmonės atstovas ir norite, kad buhalterines paslaugas jums teiktų ne įmonė, o laisvai samdomas darbuotojas, gali tekti sugaišti nemažai laiko, kol rasite tokį darbuotoją, kurio gebėjimai jus tenkintų. Maža to, vienas žmogus negali atlikti daug užduočių, todėl jei specialistas jau turės užsakymų, teks palaukti, kol juos įvykdys. Vis dėlto, jei esate nedidelės įmonės vadovas ir jums yra reikalingas nedidelis skaičius buhalterinių paslaugų, idėja kreiptis į laisvai samdomą darbuotoją yra išties puiki. Na, o kur ieškoti laisvai samdomų buhalterijos specialistų? Lyginant su buhalterinių paslaugų įmonėmis, laisvai samdomus specialistus rasti yra šiek tiek sunkiau. Paprasčiausias būdas tai padaryti – apsilankyti laisvai samdomų buhalterių skelbimų portale.

 

Apibendrinant galima teigti, jog mūsų šalies rinkoje buhalterines paslaugas teikia buhalterinių paslaugų įmonės bei laisvai samdomi darbuotojai. Įmonių, teikiančių buhalterines paslaugas galima rasti kiekviename mieste, nuo kelių iki keliolikos, tuo tarpu laisvai samdomų specialistų yra kur kas daugiau. Kiekvienas iš pasirinkimų turi ir privalumų ir trūkumų, tad labai svarbu tinkamai įvertinti savo situaciją ir poreikius.

IstorijaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra