Bronislavos Daunorienės knygos „Vaivorykštės taku“ pristatymas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Neseniai įvyko Bronislavos Daunorienės išleisto poezijos rinkinio „Vaivorykštės taku“ pristatymas Turgelių vidurinėje mokykloje.

Čia rinkosi mokytojai, svečiai, mokiniai. Visi buvo šventiškai nusiteikę. Lietuvių kalbos kabinetas skendo gėlėse, žvakių šviesoje. Skambėjo gražūs žodžiai Mokytojai Bronislavai, buvo skaitomos jos eilėraščių ištraukos.

Pirmiausiai knygos autorę pasveikino mokyklos mokiniai, kurie dainavo ir deklamavo, o paskui visi dalyviai sugiedojo Mokytojos sukurtą mokyklos himną:
Lietuvos pakrašty –
Mūs Turgelių mokykla
Kaip saulelė šviesi
Melsvame danguje.
Mokytoją sveikino Tautinių mažumų ir išeivijos departamento atstovas Alfonsas Kairys. Šis departamentas rėmė autorės projektą ir padėjo knygą išleisti.
Gerų žodžių negailėjo Apskrities mokyklų priežiūros atstovė Danguolė Sabienė, buvusi Vilniaus rajono Švietimo skyriaus metodinio kabineto vedėja Angelė Našliūnienė, buvusi Trakų Vokės bendradarbė Rita Bakšienė, profesoriaus V. Paketūro žmona, ilgametė Mokytojos draugė Eugenija, Turgelių vidurinės mokyklos direktorė Aušra Voverienė, mokytojai, Stanislovas Budraitis ir kiti.
Turgelių vidurinei mokyklai ir Rytų Lietuvai Bronislavos Daunorienės knyga – tai dovana, įnašas į šio krašto kultūrą ir patriotizmo ugdymą.
Knygą sudaro kelios dalys: „Aš – dzūkė“, „Ir tyli Sibiro platybės“, „Sužeista pušis“, „Neskink levandos“ (Argentinoje rašyti eilėraščiai), „Vaivorykštės taku“, „Kodėl taip liūdna“. Tai yra asmeninė lyrika, dvelkianti nuoširdumu ir meile, tai – tremties ir karo atgarsiai, tai – Tėvynė, jos ilgesys.
Įdomios ir miniatiūros: „Laiškas motinai“, „Ačiū tau, Tėvyne“, „Sudegintas smuikas“…
Ypač patrauklūs „Neskink levandos“ eilėraščiai, kuriuose Tėvynė – pats brangiausias turtas:
Man reikia Tėvynės,
Man reikia kalbos,
Lietuviškos duonos rupios…
        
 („Man reikia Tėvynės“)
Nereikia aukso, sidabro – tiktai Lietuvos, todėl:
Kalnų takelis – kelias tavo,
Ir Santa Rosa šniokščia tau,
O man – čiurlenimas Vilnelės
Už viska žemėje brangiau.
Knygą puošia mokytojos gyvenimą pažyminčios nuotraukos.
Linkime gerbiamai autorei tolesnės kūrybinės sėkmės ir sėkmės sunkiame mokytojos bare, ugdant Lietuvos piliečius Šalčininkų rajone.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra