Broliai Jonas ir Martynas Yčai prisiminti Kilučiuose, Šimpeliškiuose ir Biržuose

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Biržų krašte buvo prisiminti ir pagerbti iškilūs iš Biržų krašto kilę Lietuvos visuomenės, mokslo ir politikos veikėjai – broliai Jonas ir Martynas Yčai. Iš pradžių buvo stabtelėta senosiose Kilučių kapinėse, kur prisimintas pirmasis Šimpeliškių Yčas – Jonas, atsikraustęs iš Čigų kaimo, kuriam ir visai giminei anūkai pastatė paminklą, prisiminta ir jauna mirusi jo žmona.

Kadangi broliai Yčai buvo evangelikai reformatai, keletą žodžių, prašydamas Dievo palaimos šiems ir kitiems žmonėms, tarė Evangelikų reformatų bažnyčios kunigas Rimas Mikalauskas. Tada kolona mašinų pasuko link Šimpeliškių kaimo, kur laukė paminklinio žymens, simboliškai pažyminčio buvusią sudegusią Yčų sodybą, pašventinimas.
 
Keletą žodžių, primindamas brolių Yčų nuopelnus, tarė Biržų meras Regimantas Ramonas, jis su Širvėnos seniūnijos seniūne Gražina Samulioniene ir atidengė paminklinį žymenį, kurį sukūrė architektas A. Mieliauskas, o pastatė ir aplinką sutvarkė bendrovė „Agluona“.
 
Kunigui R. Mikalauskui pašventinus paminklą, pasimeldus ir pagiedojus, buvo padėtos gėlės, sakomos kalbos. Pamąstymais apie brolius Yčus, jų nuopelnus Lietuvai, pagerbimo formas, apie jiems skirtą konferenciją Vilniaus universitete pasidalijo Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugijos pirmininko pavaduotojas Donatas Balčiauskas.
 
Baigiamoji Jono ir Martyno Yčų paminėjimo, pagerbimo, atminimo šventės dalis prasidėjo Biržų pilies rūmuose. Šių eilučių autorius skaitė pranešimą „Jonas ir Martynas Yčai – žmonės ir politikai“, kalbėjo apie jų nuopelnus kultūrai, mokslui, politikai, Evangelikų reformatų bažnyčiai.
 
Evangelikų reformatų konsistorijos prezidentas dr. Mykolas Mikalajūnas kai kuriems biržiečiams įteikė Jono ir Martyno Yčų knygų fondo lėšomis perspausdintą 1931 m. išleistą J. Yčo knygą „Biržai: Tvirtovė, miestas ir kunigaikštystė. Istorijos eskizas“ bei 2009 m. Martyno Yčo knygą apie tėvą „Iš Agaro krašto. 1885 – 1941“.
 
Autoriaus nuotr.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukoje: Evangelikų reformatų kunigas R. Mikalauskas šventina paminklinį žymenį

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra