Briuselyje atveria duris Europos Parlamento lankytojų centras „Parlamentariumas“

Autorius: Data: 2011-10-12 , 08:15 Spausdinti

2011 m. spalio 14 d., penktadienį, Briuselyje atvers duris naujasis Europos Parlamento lankytojų centras „Parlamentariumas“. Moderni jo įranga padės suaugusiems bei vaikams interaktyviai ir nenuobodžiai susipažinti su Europos Parlamentu.

Interaktyvūs nešiojami vaizdo ir garso gidai teiks lankytojams informaciją visomis 23 oficialiosiomis ES kalbomis. Jų ekranuose pasakojama apie Europos integraciją ir jos įtaką mūsų kasdieniam gyvenimui. Kiekviename ekspozicijos etape lankytojai pamatys informaciją ir trumpą filmą. Giduose yra speciali garso įranga klausos sutrikimų turintiems lankytojams.

Vaizdas įspūdingame 360 laipsnių skaitmeniniame „Parlamentariumo“ ekrane lankytojus panardins į Europos Parlamento veiklos sūkurį. Naudodamiesi jutikline programine įranga, jie daugiau sužinos apie EP narius, taip pat galės vykti į virtualią kelionę po Europą ir sužinoti, ką gero kiekvienos pakeliui aplankytos šalies labui nuveikė Europos Sąjunga. „Balsų tunelyje“ lankytojai panirs į daugiakalbio Europos paveldo jūrą. Naudodamiesi trimačiais jutikliniais modeliais jie taip pat galės pasižvalgyti po tris Europos Parlamento darbo vietas − Briuselyje, Strasbūre ir Liuksemburge.

8-14 metų vaikams rengiamos specialios maždaug valandos trukmės ekskursijos. Visi nešiojami gidai pritaikyti vaikams, specialiai jiems įrengtos ir jutiklinės žaidimų programos. Tuo tarpu mokiniams sukurtas įdomus vaidmenų žaidimas, kuris leis jiems sužinoti, ką reiškia būti Europos Parlamento nariu. Žaisdami mokiniai dalyvauja tarpusavio derybose ir diskutuoja apie tai, kokią ateitį jie norėtų sukurti Europai.

„Šio centro ekspozicija rodo, kokį ilgą kelią nuėjo Europa, išgyvenusi du pasaulinius karus, įveikusi susiskaldymą ir dabar siejama bendro politinio projekto. Esu įsitikinęs, kad šis projektas gyvuos ir susidoros su mus supančiais šiandienos iššūkiais“, − kalbėjo EP pirmininkas Jerzy Buzekas.

EP lankytojų centras veiks kiekvieną dieną, išskyrus pirmadienio rytą ir švenčių dienas. Lankymasis jame nemokamas. Jis pritaikytas turintiems judėjimo negalią, regos ar klausos sutrikimų.

Daugiau apie naująjį EP lankytojų centrą „Parlamentariumas“:

http://www.europarl.europa.eu/visiting/lt/parlamentarium.html

Europos Parlamentas (EP) , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra