Briuselyje − nerimas dėl padėties Ukrainoje ir Artimuosiuose Rytuose

Autorius: Data: 2011-10-13 , 08:48 Spausdinti

Trečiadienį, 2011 m. spalio 12 d., Briuselyje buvo pradėtas Europos Parlamento plenarinis posėdis, jo pirmininkas Jerzy Buzekas apgailestavo dėl Ukrainoje paskelbto nuosprendžio Julijai Tymošenko. Jis taip pat išreiškė susirūpinimą dėl prievartos Egipte, Jemene ir Sirijoje bei humanitarinės krizės Libijoje.

EP pirmininkas labai apgailestavo dėl Ukrainoje paskelbto nuosprendžio J. Tymošenko, kuris, jo nuomone, yra politiškai motyvuotas. Suabejojęs Ukrainos teismų nepriklausomumu ir teisinės valstybės padėtimi šioje šalyje, J. Buzek pridūrė, jog tokie veiksmai gali tapti kliūtimi šiemet pasirašyti Partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimą su Ukraina.

J. Buzek pasidžiaugė dėl to, kad padėtis Libijoje stabilizuojasi, tačiau išreiškė nerimą dėl humanitarinės krizės šioje šalyje. Jis pažadėjo netrukus apsilankyti Libijoje bei Tunise, kur rengiami pirmieji laisvi rinkimai.

Savo ruožtu EP vadovas išreiškė susirūpinimą dėl neramumų Egipte ir paragino šios šalies valdžią sustabdyti prievartą bei apsaugoti koptų mažumą. J. Buzek taip pat pasmerkė Sirijos ir Jemeno režimų vykdomą prievartą prieš taikius piliečius ir paragino užkirsti kelią šioms „brutalioms represijoms“.

EP aptarė Artimųjų Rytų sukilimus ir bausmę J. Tymošenko kartu su C. Ashton

Vakare Europos Parlamente buvo surengta diskusija apie užsienio politiką, kurioje dalyvavo ES užsienio politikos įgaliotinė Catherine Ashton. Skirta dėmesio savaitgalį vykusiems įnirtingiems susirėmimams Egipte, antivyriausybiniams protestams Jemene, Bahreine ir Sirijoje, taip pat nuosprendžiui Ukrainos opozicijos lyderei Julijai Tymošenko.

EP svarstė naujausias pastangas įveikti euro zonos krizę

Spalio 12-osios popietę Europos Parlamentas kartu su Komisijos ir Tarybos atstovais aptarė euro zonos skolų ir bankų problemas, artėjant Europos Vadovų Tarybos susitikimui šia tema. Diskusija surengta praėjus kelioms valandoms po to, kai buvo paskelbta paskutinė ataskaita apie padėtį Graikijoje, o Slovakijos parlamentas per pirmąjį svarstymą atmetė siūlymą plėsti euro zonos finansinės pagalbos fondą.

Plenarinės sesijos diskusijas galite stebėti per EP Live, EBS+ ir EuroparlTV (nuorodos žemiau).

EP Live

http://www.europarl.europa.eu/wps-europarl-internet/frd/live/live-video?language=lt

EbS+

http://www.europarl.europa.eu/lt/media-professionals/EbS/This-Day

(pasirinkti EP plenarinę sesiją)

EuroparlTV

http://www.europarltv.europa.eu/lt/live/schedule.aspx

Susisiekti: Robertas Pogorelis, Spaudos tarnyba, robertas.pogorelis@europarl.europa.eu, tel. : (32-2) 28 32006 (Briuselis), tel.: (33-3) 881 74642 (Strasbūras), mob. tel.: (+32) 498 98 33 31

Scanpix nuotr.

Europos Parlamentas (EP) , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra