Briuselyje – Europos regionų ir miestų savaitė

Autorius: Data: 2011-10-17 , 11:01 Spausdinti

2011 m. spalio 10-13 dienomis Briuselyje buvo surengta devintoji Europos regionų ir miestų savaitė „Atviros dienos 2011“, kurią organizavo Europos regionų komitetas ir Europos Komisijos (EK) generalinis direktoratas.

Šiemet šiuose renginiuose dalyvavo ir Lietuvos savivaldybių asociacijos prašymu pranešimą apie bendradarbiavimo projektus medicinos srityje tarp Europos Sąjungos ir kaimyninių šalių skaitė ir VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuro (NEMB) direktorius Gintaras Skamaročius.

Iš viso savaitės metu surengta daugiau nei 100 konferencijų, seminarų ir diskusijų įvairiais aktualiais klausimais, kuriuose dalyvavo apie 6 tūkstančiai politikų, regionų ir vietos lygmens ekspertų bei mokslininkų, verslo sektoriaus, pilietinės visuomenės organizacijų atstovų, žurnalistų. Renginyje sulaukta dalyvių iš 35 šalių, 206 regionų ir miestų. Tai stambiausias toks renginys Europoje.

Šiemet „Atvirų dienų“ renginiuose dėmesys skirtas trims prioritetams – kalbėta apie strategiją „Europa 2020“, atkreipiant dėmesį, kaip sanglaudos politika prisideda prie pažangaus, tvaraus ir integracinio augimo. Taip pat kalbėta apie tai, kaip šiuo metu ir po 2013 metų pagerinti sanglaudos politikos įgyvendinimą, pasikeista gerąja patirtimi. Trečiasis prioritetas – „Geografiniai klausimai“, kai diskutuojant atkreiptas dėmesys į teritorinio požiūrio naudingumą įvardijant regionų ir vietos lygmens poreikius ir nagrinėjant jų potencialą.

Lietuvos savivaldybių asociacija kartu su kitų šalių ir regionų atstovais rengė konferenciją „Ar sveikatos apsauga bus svarbi bendradarbiavime abipus sienos po 2014?“. Joje buvo aptariami regionų bendradarbiavimo klausimai, tarptautinių projektų įtaka pasienio regionų sveikatos apsaugai ir diskutuojama apie tai, kiek nuo 2014 metų bus svarbu bendradarbiavimą abipus sienos medicinos srityje remti Europos Sąjungos programų lėšomis.

Šioje konferencijoje G. Skamaročius skaitė pranešimą apie euroregione vykdomus bei planuojamus sveikatos apsaugos projektus tarp Lietuvos, Lenkijos ir Karaliaučiaus srities bei Lietuvos ir Baltarusijos pasienio regionų. Vienintelis Baltijos šalims atstovavęs NEMB direktorius akcentavo tokių projektų įgyvendinimo svarbą pasienio regionuose, jų įtaką mažesnių miestų ir miestelių sveikatos apsaugos įstaigoms, gyventojams, turistams. G. Skamaročius kalbėjo apie tai, kaip svarbu yra gyventojams, keleiviams ir turistams gauti kokybišką pirmąją pagalbą, kitas medicinos paslaugas ir užtikrinti paciento teisę į tokias paslaugas ne tik Europos Sąjungos centre, bet ir labiau nutolusiuose regionuose bei anapus sienų.

Konferencijoje apie pasienio regionų bendradarbiavimą įgyvendinant sveikatos apsaugos projektus bei jų ir tarptautinių susitarimų reikšmę diskutavo ir Žemutinės Austrijos, Čekijos Pietų Bohemijos, Belgijos Limburgo, Ispanijos Ekstremaduros, Šiaurės vakarų Anglijos, Švedijos Skonės ir Norboteno, Čekijos Vysocinos ir kitų regionų atstovai. Kalbėta apie tai, kad šioje srityje ir toliau reikalinga Europos Sąjungos parama, kad bendradarbiavimo projektai bei tarptautiniai susitarimai yra reikalingi ir svarbūs.

Šioje konferencijoje pranešimą taip pat skaitė bei į gausius dalyvių klausimus atsakinėjo Europos Komisijos Regionų direktorato direktorius dr. Rudolfas Niesleris. Jis taip pat dėkojo už informaciją iš „pirmų lūpų“, akcentavo, kad ne tik EK, bet ir pačios šalys narės gali įtakoti ES programų lėšų paskirstymą šalims narėms bei bendroms programoms, bendradarbiavimui abipus sienos.

Nemuno euroregiono Marijampolės biuro inf.

www.nemunas.info

Lietuva - Belgija , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra