Britų muziejus domisi Lietuvos istorija

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Šią savaitę Lietuvos Nacionaliniame muziejuje lankėsi archeologijos kuratorius iš Britų muziejaus Barry Ager ir britų – lietuvių draugijos Londone sekretorius Aleksas Vilčinskas. Šio vizito tikslas – susipažinti su baltų archeologijos rinkiniais ir aptarti galimybę surengti Britų muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės dieną.
Britų muziejus Londone – tai turtingiausias pasaulio civilizacijų muziejus, įkurtas 1753m. Britų muziejus 1852 metais yra įsigijęs nedidelę baltų archeologijos kolekciją iš Padauguvio ir Klaipėdos apylinkių.
Barry Ager, šios baltiškos kolekcijos Britų muziejuje kuratorius, Lietuvoje domėjosi bendru baltiškos archeologinės medžiagos kontekstu, kuris pristatomas nuolatinėje Lietuvos nacionalinėje muziejaus archeologijos ekspozicijoje ir neseniai parengtoje parodoje „Kuršiai-baltų vkingai“.
Paroda „Kuršiai-baltų vikingai“ – trečioji bendra Lietuvos ir Latvijos archeologų paroda iš abiejų šalių projekto „Baltai“ apie baltų proistorę bei archeologinius tyrimus. Remiantis projekto medžiaga, Lietuvos nacionalinis muziejus kartu su Latvijos nacionaliniu istorijos rengia išsamų reprezentacinį leidinį „Baltai“, lietuvių ir anglų kalbomis. Tikimasi, kad leidinys  įrašys baltus į civilizacijų žemėlapį ir bus tinkama įžanga parodai Britų muziejuje.
Ryšių su visuomene skyrius, atstovė spaudai I. Berulienė, tel.: 8 687 88685.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra