Brigadoje „Geležinis Vilkas“ lankysis Rusijos ginkluotės inspektoriai, o Lietuvos inspektoriai – Kaliningrado srityje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. lapkričio 17 d. Lietuvos kariuomenės motorizuotojoje brigadoje „Geležinis Vilkas" Rukloje (Jonavos r.) lankysis trys Rusijos Federacijos ginkluotės kontrolės inspektoriai, o Lietuvos kariuomenės ginkluotės kontrolės inspektoriai lapkričio 17-19 d. vyks į Kaliningrado sritį (Rusijos Federacija). Rusijos ir Lietuvos ginkluotės kontrolės inspektoriai vizituojamose šalyse atliks vertinamuosius vizitus. Šie vizitai vykdomi siekiant didinti skaidrumą ir pasitikėjimą tarp šalių.
 
Vizitai rengimai pagal Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) 1999 m. Vienos dokumentą bei papildomą Lietuvos ir Rusijos dvišalį susitarimą dėl papildomų saugumo ir pasitikėjimo priemonių stiprinimo.
 
Vienos dokumentas įpareigoja valstybes kasmet pateikti informaciją apie savo karines pajėgas, gynybinių pajėgumų vystymo planus bei karinį biudžetą, iš anksto informuoti apie planuojamą karinę veiklą. Remiantis Vienos dokumentu, kiekviena ESBO priklausanti šalis turi teisę patikrinti, ar kita organizacijai priklausanti šalis nevykdo karinės veiklos, apie kurią būtina pranešti iš anksto, ar neturi nedeklaruotų karinių pajėgumų. ESBO valstybės narės taip pat įsipareigoja priimti savo teritorijoje nustatytą skaičių kitų šalių karinių ekspertų inspekcijų ir vizitų.
 
Rusijos Federacijos kariniai atstovai Lietuvos kariuomenės daliniuose šiais metais lankysis jau ketvirtą kartą. Pirmą kartą Rusijos ginkluotės inspektoriai į Lietuvą buvo atvykę birželį – pirmąją mėnesio savaitę atliko inspekciją, o antrąją birželio savaitę pagal Atvirosios erdvės sutartį atliko žvalgomąjį skrydis virš Lietuvos, liepos mėnesį Rusijos atstovai vertino Lietuvos kariuomenės Jonušo Radvilos mokomąjį pulką.
 
Daugiau informacijos: Lietuvos kariuomenės Ginkluotės kontrolės skyriaus viršininko pavaduotojas majoras Zbignevas Žulonas, mob. tel. 8 686 84 616.
 
Vyr. ltn. S. Povilionio nuotr.
 
www.kam.lt
 
Nuotraukoje: Su motorizuotąja pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ Rusijos ginkluotės inspektorius supažindino brigados „Geležinis Vilkas“ stabo viršininkas, šiuo metu laikinai vado pareigas einantis plk. ltn. Alvydas Šiuparis. Verifikatoriams pristatyta brigados istorija, struktūra, kovinio rengimo aspektai, dalyvavimas tarptautinėse operacijose, jie taip pat apsilankė brigados štabe, kareivinėse, apžiūrėjo ginkluotę ir vyko į Gaižiūnų poligoną. Vizito metu Rusijos ginkluotės inspektoriai taip pat apsilankys Birutės motorizuotajame pėstininkų batalione Alytuje

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra