Bitlo parodoje – visapusė kūryba

Autorius: Data: 2011-09-07 , 15:49 Spausdinti

2011 m. rugsėjo 7 d. Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaryta dailininko Stasio Petrausko (1950-2010) kūrybos paroda.

Ji veiks iki spalio 2 dienos.

S. Petrauskas – Panevėžio bohemos simbolis, daugeliui žinomas kaip Bitlas. Dabar jau neaišku, kas pirmas ir kada taip pavadino talentingą dailininką, bet šis pseudonimas taip prilipo, kad kai kurie jį žino tik šiuo vardu.

Įdomu, kad S. Petrauskas, kurio vos sukurtus darbus išgraibstydavo kolekcininkai, Lietuvos dailininkų gildijos nebuvo pakankamai įvertintas. Daugumą stebino, traukė, bet kartu ir gąsdino jo asmenybė, nes menininkas dažnai mėgo šokiruoti ekscentrišku elgesiu. S. Petrausko kūrinių galima rasti privačiose kolekcijose įvairiose šalyse – Australijoje, JAV, Rusijoje, Prancūzijoje ir kt.

„Norėjosi šioje parodoje daugiausia parodyti originalių tėvo darbų, nes kai kas mano, kad jis užsiimdavo tik kopijomis ir kiču. Pastarieji buvo jo pragyvenimo šaltinis, duona kasdienė, kadangi nepriklausė jokioms sąjungoms, negaudavo stipendijų, o pats pragyveno ir šeimą išlaikė iš meno. Parodoje eksponuojama ankstyvoji kūryba, kur jis buvo pats tikriausias, grafika, kurią mažai yra kas matę, tapybos darbai, portretai, medžio skulptūros. Surinkti visi žinomi autoportretai, kurių bus net dešimt. Norėjome parodyti jo kūrybos visapusiškumą“, – sakė parodos iniciatorius, dailininko sūnus Lukas Petrauskas.

Parodoje eksponuojamuose grafikos kūriniuose daug erotinių motyvų, todėl, pasak L. Petrausko, ekspozicija galėtų būti pažymėta N-14 ženklu.

Beveik visi S. Petrausko darbai parodai buvo surinkti iš privačių kolekcijų. Pasak dailininko sūnaus, tėvas ką tik padarydavo, tuoj pat atsirasdavo pirkėjų, todėl šeima turi nedaug kūrinių.

Po dailininko mirties jo draugai ir artimieji įkūrė S. Petrausko labdaros ir paramos fondą. Šio lėšomis Panevėžyje, Ukmergės gatvėje, pastatyta S. Petrausko skulptūra. Atidengta rugsėjo 2 dieną, per 508-ąjį miesto gimtadienį. Skulptūrą S. Petrausko kūrinių motyvais sukūrė skulptorius Rimantas Idzelis.

Ryšių su visuomene skyriaus ir Panevėžio miesto dailės galerijos inf.

Panevėžys , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra