Biržų krašto muziejus „Sėla“ pristato ilgai lauktą leidinį „Muoriškių pilkapiai“

Autorius: Data: 2017-10-21, 11:47 Spausdinti

Biržų krašto muziejus „Sėla“ pristato ilgai lauktą leidinį „Muoriškių pilkapiai“

www.voruta.lt

Spalio 25 d., 17 val. 30 min., Biržų pilies Arsenale vyks mokslinio-informacinio leidinio „Muoriškių pilkapiai“ pristatymas. Pristatymo dalyviai išgirs Muoriškių pilkapyno tyrinėjimų istoriją, o renginio pabaigoje gaus archeologiniu paveldu besidominčių kraštiečių ir Lietuvos visuomenės ilgai lauktą leidinį dovanų.

 Muoriškių pilkapynas yra susiformavęs Senajame geležies amžiuje, dar vadinamame romėniškuoju laikotarpiu ir priskiriamas Žemaitijos, Šiaurės Lietuvos ir pietų Latvijos laidojimo paminklų grupei. Tai vienintelis Biržų rajone pilnai ištirtas III – IV a. laidojimo paminklas, kurio fragmentiška tyrimų medžiaga buvo paskelbta įvairiuose Lietuvos bei užsienio moksliniuose leidiniuose ir straipsniuose.

Šiame gausiai iliustruotame leidinyje išsamiai pristatyta visa archyvinė pilkapyno archeologinių tyrinėjimų medžiaga: išanalizuoti ir apibendrinti tyrimų duomenys, konkretizuojantys radinių laikotarpį ir patikslinantys pačią pilkapyno chronologiją bei dinamiką, laidosenos aspektus. Jame rasite ir Biržų krašto muziejuje „Sėla“ saugomų radinių katalogą.

Taigi, „Muoriškių pilkapiai“ – išsami tekstinė ir ikonografinė medžiaga viename leidinyje. Linkime įdomaus skaitymo!

Projektą dalinai finansavo Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos

Kultūros paveldasSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra