Birželio 24-ąją – Kauno arkivyskupijos dangiškojo globėjo Šv. Jono Krikštytojo diena

Autorius: Data: 2011-06-27, 08:04 Spausdinti

2011 m. birželio 24-ąją, švęsdama Šv. Jono Krikštytojo Gimimą, Kauno arkivyskupijos bendruomenė iškilmingai šventė ir savo dangiškojo globėjo dieną.

2011-ųjų arkivyskupijos diena švenčiama ypatingais arkivyskupijos istorijos metais. Šiemet mūsų arkivyskupija, įsteigta 1926 m. balandžio 4 d. popiežiaus Pijaus XI apaštališkąja konstitucija Lituanorum gente, mini savo 85-erių metų įkūrimo sukaktį.

Arkivyskupijos dieną, kaip ir įprasta, jos bendruomenė – kunigai, vienuoliai, bažnytinių institucijų, organizacijų darbuotojai, įvairių mažesnių bendruomenių nariai, šeimos, jaunimas, visi tikintieji – minėjo pirmiausia malda dėkodami Dievui už arkivyskupijos dabartį bei melsdami jo globos ateičiai.

Birželio 24 d. šia proga iškilminga Eucharistijos liturgija buvo švenčiama Kauno arkikatedroje bazilikoje. Liturgijai vadovavo Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius.

11 val. arkivyskupijos konferencijų salėje (Papilio g 5) buvo surengta konferencija. Joje arkivyskupas apžvelgė šiandienines Kauno arkivyskupijos sielovados aktualijas. Šios šventės proga jis įteikė aukščiausius Kauno arkivyskupijos garbės ženklus – Šiluvos Dievo Motinos medalius grupei asmenų, kuriuos savo dekretu apdovanoja už pastarojo meto nuopelnus Kauno Bažnyčiai uoliai savo tarnyste liudijant Evangeliją bei rodant krikščioniško gyvenimo pavyzdį.

Taip pat tryliktus metus iš eilės buvo įteiktos arkivyskupo įsteigto „Bažnyčios kronikos“ fondo padėkos žurnalistams – už sąžiningos, objektyvios ir principingos žurnalistikos bei krikščioniškųjų vertybių puoselėjimą viešumoje. Šiais metais „Bažnyčios kronikos“ apdovanojimai skirti Katarzynai Korzeniewskai-Wołek, įvairių Lenkijos bei Lietuvos katalikų informacijos agentūrų ir leidyklų bendradarbei, Bryanui Bradley’ui, atvykusiam iš JAV ir jau 17 metų Lietuvoje gyvenančiam nepriklausomam žurnalistui, įvairių tarptautinių naujienų agentūrų bei redakcijų bendradarbiui, ir Kastantui Lukėnui, ilgamečiam „Bažnyčios žinių“ ir „Katalikų pasaulio“ redaktoriui.

Kauno arkivyskupijos Informacijos tarnyba, tel. (8~37) 40 90 25, info@kn.lcn.ltwww.kaunoarkivyskupija.lt

Silvijos Knezekytės nuotr.

Kauno arkivyskupija , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra