Birželio 14-oji – Gedulo ir Vilties diena ir Okupacijos ir Genocido diena

Autorius: Data: 2012-06-11 , 14:44 Spausdinti

Birželio 14-oji – Gedulo ir Vilties diena ir Okupacijos ir Genocido diena

Ketvirtadienį, 2012 m. birželio 14 d., krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, kiti ministerijos ir kariuomenės vadovybės atstovai, kariai dalyvaus Gedulo ir Vilties dienos bei Okupacijos ir Genocido dienos minėjimo renginiuose, skirtuose tragiškoms netektims ir pasipriešinimui atminti.

Ministrė ir kariuomenės vadas dalyvaus iškilmingame minėjime Seimo Kovo 11-osios salėje, vėliau vidurdienį Nepriklausomybės aikštėje vyksiančioje Valstybės vėliavos ceremonijoje. Jos metu pagerbiant tragiškas netektis, visus žuvusius už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, skambant Lietuvos kariuomenės orkestro atliekamam Lietuvos himnui, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai Valstybės vėliavą nuleis trečdalį stiebo. Vėliau okupacijos, genocido ir sovietmečio aukų pagerbimo ceremonija vyks prie paminklų politiniams kaliniams ir tremtiniams Aukų gatvėje, Atminimo valanda prie Naujosios Vilnios geležinkelio stoties memorialo.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro kieme vyks atminimo valanda-koncertas, Vilniaus arkikatedroje bazilikoje bus aukojamos šv. Mišios.

1941 m. birželio 14 d., 3 val. ryto, Sovietų Sąjungos represinės struktūros pradėjo masiškai tremti Lietuvos gyventojus į atokias šiaurines teritorijas. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro duomenimis, per keletą dienų į gyvulinius vagonus buvo sugrūsta ir iš Tėvynės išvežta apie 18 tūkst. Lietuvos gyventojų. Pagrindinis pirmojo trėmimo tikslas buvo akivaizdus: pašalinti iš Lietuvos gyventojus, pasižyminčius aktyvia tautine savimone. Tremtis neaplenkė nė vieno Lietuvos gyventojų sluoksnio, bet labiausiai nukentėjo inteligentija. (Vytauto Didžiojo karo muziejaus inf.)

Gedulo ir Vilties dienos ir Okupacijos ir Genocido dienos minėjimo programa

(Lietuvos Respublikos Seimas)

Giedrės Maksimovič nuotr.

www.kam.lt

Nuotraukoje: 2011 metais minėtos Gedulo ir Vilties dienos ir Okupacijos ir Genocido dienos minėjimo akimirka. Valstybės vėliavos ceremonija Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje

Daugiau informacijos birželio 14 dienai: http://punskas.pl/?p=18431

Kariuomenė , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra