Birželio 14-ąją paminėta Gedulo ir Vilties diena bei Okupacijos ir Genocido diena

Autorius: Data: 2012-06-15, 10:30 Spausdinti

Ketvirtadienį, 2012 m. birželio 14 d., krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, kiti ministerijos ir kariuomenės vadovybės atstovai, kariai dalyvavo Gedulo ir Vilties dienos bei Okupacijos ir Genocido dienos minėjimo renginiuose, skirtuose tragiškoms netektims bei pasipriešinimui atminti.

„Birželio 14-oji mano šeimai yra ypatinga diena. Užaugau su savo Babytės ir Mamos pasakojimais apie Sibirą, tremtį. Vaikystėje netgi tikėjau, laukiau, kad mano Senelis Rešiotuose nežuvo, kad ims ir sugrįš. Kai būna labai sunku, bandau lyginti, įsivaizduoti save ten, jų vietoje, ir gyvenimas čia, Laisvoje Lietuvoje tampa labai gražus. Džiaugiuosi, kad tremčių, partizanų kovų atmintis pradeda gyventi jaunuose žmonėse. Tai patys geriausi skiepai mūsų valstybingumo išsaugojimui“, – sakė ministrė R. Juknevičienė.

Ministrė ir kariuomenės vadas dalyvavo iškilmingame minėjime Seimo Kovo 11-osios salėje, vėliau vidurdienį Nepriklausomybės aikštėje vykusioje Valstybės vėliavos ceremonijoje. Jos metu pagerbiant tragiškas netektis, visus žuvusius už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, skambant Lietuvos kariuomenės orkestro atliekamam Lietuvos himnui, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai Valstybės vėliavą nuleido trečdalį stiebo. Vėliau okupacijos, genocido ir sovietmečio aukų pagerbimo ceremonija busvo surengta prie paminklų politiniams kaliniams ir tremtiniams Aukų gatvėje, prie Naujosios Vilnios geležinkelio stoties memorialo vyko Atminimo valanda.

Taip pat pagerbiant okupacijos, genocido ir sovietmečio aukas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro kieme įvyko atminimo valanda-koncertas, Vilniaus arkikatedroje bazilikoje buvo aukojamos šv. Mišios.

1941 m. birželio 14 d., 3 val. ryto, Sovietų Sąjungos represinės struktūros pradėjo masiškai tremti Lietuvos gyventojus į atokias šiaurines teritorijas. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro duomenimis, per keletą dienų į gyvulinius vagonus buvo sugrūsta ir iš Tėvynės išvežta apie 18 tūkst. Lietuvos gyventojų. Pagrindinis pirmojo trėmimo tikslas buvo akivaizdus: pašalinti iš Lietuvos gyventojus, pasižyminčius aktyvia tautine savimone. Tremtis neaplenkė nė vieno Lietuvos gyventojų sluoksnio, bet labiausiai nukentėjo inteligentija. (Vytauto Didžiojo karo muziejaus inf.)

Gedulo ir vilties dienos ir Okupacijos ir genocido dienos minėjimo programa

(Lietuvos Respublikos Seimas)

Giedrės Maksimovič nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra