Bibliotekoje – nauja savitarnos sistema

Autorius: Data: 2012-09-10 , 10:18 Spausdinti

Nuo 2012 m. rugsėjo 10 d. (pirmadienio) skaitytojai vėl galės skolintis knygas į namus Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje, o įdiegta nauja RFID technologija suteiks skaitytojams galimybę lengviau ir greičiau pasiimti ir grąžinti bibliotekos knygas.

Visą vasarą bibliotekoje buvo diegiamos elektroninės apsaugos ir savitarnos sistemos, todėl knygos nebuvo skolinamos skaitytojams į namus.

Nuo šiol Abonemente ir Meno sektoriuje apsilankę skaitytojai ras tris savitarnos aparatus, kuriais naudodamiesi galės paprastai ir greitai pasiskolinti ar grąžinti bibliotekos knygas.

Priėjęs prie įrenginio skaitytojas pirmiausia turės ekrane pasirinkti, kokį veiksmą jis nori atlikti (pasiimti ar grąžinti knygas), tuomet po rausvai šviečiančiu spinduliu padėti savo skaitytojo bilietą (taip sistema identifikuos vartotoją), galiausiai tiesiog padėjus ant aparato knygas jos bus akimirksniu nuskaitomos (išduodamos arba grąžinamos). Skaitytojas taip pat galės atsispausdinti išduoties ar grąžinimo veiksmą patvirtinantį kvitą bei peržiūrėti asmeninę informaciją apie paimtas knygas. Savitarnos aparatų informacija jų ekranuose pateikiama lietuvių ir anglų kalbomis.

Nors naudojimasis naujais įrenginiais išties paprastas, skaitytojus visą rugsėjo mėnesį konsultuos darbuotojai, o pageidaujantieji galės, kaip ir anksčiau, naudotis tik bibliotekininkų paslaugomis.

Savitarnos įrenginius kūrė garsi JAV kompanija „3M Library Systems, Lietuvai juos pritaikė UAB Sintagma. Tikimasi, kad šie savitarnos įrenginiai palengvins ir paspartins knygų išdavimo ir grąžinimo procesus.

Aistė Vėtienė, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, tel.: (8 5) 261 6727, el. p.: rsv@amb.lt

Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.

Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra