Beveik 30 garbių svečių diskutuos apie Lietuvos ir Rusijos santykius

Autorius: Data: 2021-10-25 , 16:54 Spausdinti

Beveik 30 garbių svečių diskutuos apie Lietuvos ir Rusijos santykius

Lietuvos UR ministras A. Saudargas ir RF UR ministras A. Kozyrevas pasirašo Protokolą. Maskva. 1991-07-29-d. Nuotraukos autorius-nežinomas

www.voruta.lt

Spalio 28–29 dienomis į Lietuvą atvyks beveik 30 garbių svečių iš Didžiosios Britanijos, JAV, Rusijos, Vokietijos, Ispanijos, Prancūzijos, Olandijos. Buvę ambasadoriai, politikai, žurnalistai, mokslininkai dalyvaus konferencijoje „Lietuvos ir Rusijos diplomatinių santykių 30-metis. Ar įmanomi geri santykiai tarp kaimynų?“

Konferenciją, kuri vyks LR Prezidentūroje, organizuoja VDU Andrejaus Sacharovo demokratijos tyrimų plėtros centras. Konferencijos dalyvių skaičius ribotas, bet ją stebėti galės kiekvienas norintis tiesiogiai portale www.lrt.lt. Konferencija bus transliuoja su vertimais į lietuvių, anglų ir rusų kalbas.

Renginyje kalbės buvęs Konstitucinio teismo pirmininkas Dainius Žalimas, URM viceministras Mantas Adomėnas, VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas Šarūnas Liekis, Norvegijos ambasadorius Lietuvoje Ole Horpestad, buvę Didžiosios Britanijos ambasadoriai Rusijoje Roderic Braithwaite ir Andrew Wood,  buvę JAV valstybės departamento pareigūnai  Paul Goble ir Thomas Graham, laikraščio Ispanijoje „El Pais“ analitikė Pilar Bonet, žurnalistas iš „Deutsche Welle“ Konstantin von Eggert, žurnalistai iš „The Economist“ Edward Lucas ir Arkady Ostrovsky, Nepriklausomybės atkuriamojo akto signataras Egidijus Bičkauskas, VDU mokslo darbuotoja ir asocijuota daktarė Tarptautinių tyrimų institute Paryžiuje (CERI) Emilija Pundziūtė-Gallois, buvęs Lietuvos politikas, derybų dėl Sovietų armijos išvedimo iš Lietuvos narys Vladimir Jermolenko, buvęs Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje Philippe de Suremain ir dar daug kitų garbių asmenų.

„Dalyviai tikrai tarptautinio lygmens ekspertai, diplomatai, politikai, valdininkai, kūrėjai. Retai tokio lygio svečiai susirenka į konferenciją Lietuvoje. Jiems rūpi dvišaliai santykiai tarp Lietuvos ir Rusijos ir apskritai regiono ateitis. Tai parodo problematikos svarbą. Šie žmonės turi ką papasakoti ir ką patarti, tai labai svarbu. Verta jų išklausyti“, – sako VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas prof. Šarūnas Liekis.

Sutartis tarp Rusijos ir Lietuvos, pasirašyta 1991 m. liepos 29 d.

Diplomatinių santykių tarp Rusijos ir Lietuvos pradžia laikoma unikali sutartis, pasirašyta 1991 m. liepos 29 d.  Ji pasirašyta tada, kai dar egzistavo Sovietų Sąjunga ir yra vienintelė sutartis, kur Sovietų Sąjunga pripažįsta Lietuvos aneksiją.

Konferencija „Lietuvos ir Rusijos diplomatinių santykių 30-metis. Ar įmanomi geri santykiai tarp kaimynų?“ susiskirstyta į tris dalis, kuriose aptariama santykių praeitis, dabartis ir ateitis. Kiekviena sesija prasidės nuo įžanginės kalbos, po kurios vyks keletas trumpesnių pranešimų, po jų – moderatoriaus vedama diskusija ir bendravimas su auditorija.

„Rusija ir Lietuva, jei žiūrėsime istoriškai, visą laiką buvo labai svarbios viena kitai. Dėl daugelio priežasčių. Santykiai dažnai būdavo priešiški, kartais draugiški, bet visą laiką tos dvi valstybės buvo viena kitai svarbios. Kaip ir dabar – Rusija išlieka vienu pagrindinių Lietuvos prekybos partnerių.

Tad šios konferencijos svarba yra akivaizdi. Sutarties prieš 30 metų pasirašymas žymėjo naują etapą dvišaliuose santykiuose. Susitiksime aptarti, kas per tuos trisdešimt metų pasikeitė ir kokios yra perspektyvos“, – teigia VDU profesorius Šarūnas Liekis.

Konferencija „Lietuvos ir Rusijos diplomatinių santykių 30-metis. Ar įmanomi geri santykiai tarp kaimynų?“ vyks spalio 28, 29 dienomis ir iš LR Prezidentūros bus tiesiogiai transliuojama su vertimu per lrt.lt.

Europa Lietuva Lietuva - Rusija Naujienos ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra