Benediktas XVI: XXI amžiaus Bažnyčiai reikia šventų, uolių, išmintingų, išsilavinusių kunigų

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Penktadienio (2010-02-05) rytą popiežius Benediktas XVI susitiko su Škotijos vyskupais, užbaigiančiais vos trijų dienų vizitą Ad limina. Škotija nors ir nuo seno yra Britanijos sudėtyje, yra išlaikiusi ir gana plačias suvereniąsias teises. Taip pat ir katalikų Bažnyčios hierarchinės administracinės struktūros atskiros – aštuonių Škotijos vyskupijų ganytojai sudaro atskirą nuo Anglijos vyskupų konferenciją.

Susitikęs su Edinburgo ir Glazgo arkivyskupais ir jų augziliarais bei su kitų šešių Škotijos vyskupijų ganytojais, jiems sakytoje kalboje popiežius pirmiausia priminė visoje Bažnyčioje minimus Kunigų metus ir Škotijoje šia proga paskelbtą sielovadinę akciją, pavadintą „Kunigai Škotijai“. Šia sielovadine akcija vietos Bažnyčia, bendrajame Kunigų metų kontekste, pažymi 400 metų sukaktį nuo Škotijos šventojo kankinio jėzuito kunigo Jono Ogilvie šventimų.

Kunigų, kurie moka karštai melstis ir džiugiai vykdyti savo tarnystės pareigas liudijimas skatina katalikus pasauliečius siekti gilesnio dvasinio gyvenimo. Uolūs kunigai savo pavyzdžiu taip pat prisideda prie naujų pašaukimų ugdymo. Tačiau, – parėžė popiežius, – kunigų asmeninio gyvenimo liudijimą turi taip pat lydėti katechezė apie tikrąją kunigystės prasmę, kad būtų gerai suprantama, jog kunigystė Bažnyčioje yra būtina, kad be kunigystės nebūtų įmanomas ir Eucharistijos šventimas, iš kurio Bažnyčia semiasi jos gyvybę palaikančių jėgų. Dėl to katechezė apie kunigystę, kunigų nuolatinė formacija ir seminaristų rengimas kunigiškai tarnystei turi būti vienas svarbiausių kiekvienos vietinės Bažnyčios gyvenimo prioritetų. Šventi, dvasingi, uolūs, darbštūs, išmintingi, išsilavinę kunigai yra būtini dvidešimt pirmojo amžiaus Bažnyčiai.

Pasauliečių vaidmuo

Būtina deramai suvokti ir skatinti ne tik kunigų, bet ir katalikų pasauliečių vaidmenį bendruomenių gyvenime, – tęsė popiežius savo kalbą vizitą Ad limina baigiantiems Škotijos vyskupams. Pastaruoju metu būta tam tikrų nesusipratimų, kurių priežastis buvo pernelyg laisvas šventimų kunigystės ir visuotinės pakrikštytųjų kunigystės pašaukimų interpretavimas. Vatikano II Susirinkimo vizija šioje srityje yra aiški. Katalikai pasauliečiai kviečiami jiems krikštu suteiktą pašaukimą vykdyti sau būdingose pasaulietiško veikimo sferose ir šitaip prisidėti prie šventumo pasaulyje ugdymo. Būtent iš pasauliečių daugiausia tikimasi tose srityse, kur šiandien reikia Dievo Žodžiu ir visų pirma žmonių gyvenimo pavyzdžio liudijimu atsiliepti į sekuliarizmo metamus iššūkius, padėti pasaulyje ginti Bažnyčios skelbiamą pozityvią žmogaus gyvenimo viziją, tėvystės džiaugsmą, šeimos gyvenimo grožį.

Ekumeninės pastangos

Kalbėdamas Škotijos vyskupams popiežius taip pat užsiminė ir būtinumą siekti krikščionių vienybės ir labai pozityviai įvertino pastarojo meto ekumenines iniciatyvas, kuriose dalyvauja Škotijos katalikai. Nemanką vaidmenį čia atlieka ir katalikiškos mokyklos.

Galiausiai, priminęs apie jau šių metų rudenį numatytą apaštališkąją kelionę į Didžiąją Britaniją, kurios programoje numatytas apsilankymas ir Škotijoje, Benediktas XVI meldė škotų katalikų bendruomenei Mergelės Marijos, šv. Andriejaus ir šv. Margaritos užtarimo bei suteikė apaštališkąjį palaiminimą.

www.bernardinai.lt

Nuotraukoje: Pranciškonų kapitula Kretingoje, 2010 m. sausio 11 d.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra