Benediktas XVI: Švenčiame bendrystę su didžiąja šventųjų šeima

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Trumpos popiežiaus katechezės tema buvo šiomis dienomis  2010 m. lapkričio 1-ąją Bažnyčios švenčiama Visų Šventųjų iškilmė ir iškart po jos, lapkričio 2-ąją, minima maldos už mirusius tikinčiuosius diena.

Visų Šventųjų iškilmė, kurią šiandien švenčiame, kviečia mus kelti akis į dangų ir medituoti mus laukiančią dieviškojo gyvenimo pilnatvę. „Mes dabar esame Dievo vaikai, bet dar nepasirodė, kas būsime“ (1 Jn 3,2) – šiais žodžiais apaštalas šv. Jonas kalba apie nepaprastą ryšį, kuris mus jungia su Dievu ir kartu apie ateityje mums skirtą likimą.

Būdami Dievo vaikai, mes gauname ir malones, kurių dėka sugebame pakelti žemiškojo gyvenimo išbandymus – teisingumo stoką, nesusipratimus, o taip pat ir persekiojimus. Tačiau kartu mes jau dabar ragaujame to naujo gyvenimo, pažadėto Kristaus palaiminimuose. Jau dabar mes ragaujame tos šventumo dovanos, ypač kai dalyvaudami Eucharistijos liturgijoje bendraujame su ta „milžiniška minia“ palaimintųjų sielų, kurios danguje amžinai šlovina Dievą ir Avinėlį.

Bendrystės su šita didžiąją šventųjų šeima guodžiami, rytoj minėsime visus mirusius tikinčiuosius,- sakė popiežius. Lapkričio 2-osios liturgija ir maldingas paprotys lankyti kapus, mums primena, jog mirtis yra mūsų artėjimo prie Dievo kelio dalis ir kad ji išnyks tuomet kai Dievas bus viskas visuose. Žinoma, atsiskyrimas nuo žemiško gyvenimo yra skausmingas, tačiau nereikia jo bijoti, nes, lydimas Bažnyčios maldos už mirusius, jis negali nutraukti tvirto ryšio, kuris mus jungia su Kristumi.

Brangūs bičiuliai, – sakė Šventais Tėvas baigdamas pirmadienio vidudienį sakytą kalbą, – amžinybė – tai ne niekada nesibaigiančios kalendoriaus dienos, bet kažkas panašaus į pilnatvės kupiną akimirką, kuri pripildo mus ir kurioje mes pasiekiame būties, tiesos ir meilės pilnatvę. Melskime, kad Mergelė Marija, patikimiausia mūsų vadovė, globotų mus kelionėje į dangiškąją tėvynę.

www.bernardinai.lt

Nuotraukoje: Popiežius Benediktas XVI: Švenčiame bendrystę su didžiąja šventųjų šeima

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra