Benediktas XVI seminaristams: Pasauliui visuomet reikės kunigų

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Dar palyginti neseniai, birželio 19 dieną, pasibaigė Bažnyčioje minėti Kunigų metai, kuriais popiežius Benediktas XVI panorėjo paskatinti visų Bažnyčios kunigų šventėjimą. Dar tebesant gyviems Kunigų metų sukeltiems įspūdžiams, popiežius parašė laišką seminaristams, norėdamas išreikšti savo artumą ir padrąsinimą jų pašaukimo kelyje. Popiežius laišką pasirašė tą pačią jo paskelbimo dieną, pirmadienį, 2010 m. spalio 18-ąją, kai Bažnyčios liturginiame kalendoriuje minima Evangelisto šv. Luko šventė.

Su meile atsidėkite teologijos mokslams, – rašo Šventasis Tėvas, – mokykitės su atidžiu jautrumu taip, kad teologija būtų susieta su gyvąja Bažnyčios bendruomene, nes Bažnyčia su savo valdžia nėra teologijos mokslams priešingas polius, o jų prielaida. Be tikinčios Bažnyčios teologija nustoja buvusi, kuo yra, ir tampa tik skirtingų disciplinų, tačiau vidinės vienybės neturinti visuma. Jums visiems gerai žinomi apaštalo šv. Petro žodžiai mokiniams, kuriuose viduramžių teologai įžvelgė racionalios ir mokslinės teologijos buvimo pagrindą: būkite „visuomet pasiruošę įtikinamai atsakyti kiekvienam klausiančiam apie jumyse gyvenančią viltį“ (1 Pt 3, 15). Išmokti, kaip tinkamai atsakyti, yra vienas iš svarbiausių kunigų seminarijoje praleistų metų uždavinių. Tegaliu primygtinai raginti, kad mokytumėtės. Tikrai nesigailėsite, – pažymėjo popiežius Benediktas XVI, kuris laiške dalijasi ir asmeniškais prisiminimais iš laikotarpio, kai apsisprendė stoti į kunigų seminariją.

Kai 1944 metų gruodį gavo šaukimą tarnauti kariuomenėje, pulko vadas paklausė visų, kokios karjeros žada siekti gyvenime. Tuomet 17 metų Jozephas Ratzingeris atsakė, kad nori būti Katalikų Bažnyčios kunigu. Leitenantas į tai pasakė, kad jam teksią rinktis kitą profesiją, nes „naujojoje Vokietijoje“ nebereikia kunigų. Žinojau, – rašo popiežius, – jog vadinamajai „naujajai Vokietijai“ artėjo galas ir kad dėl anos beprotybės sukelto didžiulio sunaikinimo kunigų reikės kaip niekad ankščiau.

Mūsų laikais padėtis yra visai kitokia. Tačiau ir šiandien daugelis dėl skirtingų motyvų mano, jog katalikų kunigystės „profesija“ neturi ateities, kad tai praeities dalykas. Jūs, brangūs draugai, nusprendėte įstoti į kunigų seminariją ir pradėjote siekti kunigiškos tarnystės katalikų Bažnyčioje nusistatę prieš tokias pastabas. Ir gerai padarėte. Žmonėms visuomet reikės Dievo, net ir technikos viešpatavimo pasaulyje ir globalizacijos epochoje. Mums Dievas nėra tolima hipotezė, nėra nepažįstamasis, kuris pasišalino po „didžiojo sprogimo“. Dievas apsireiškė Jėzuje Kristuje. Jis yra gyvas, ir jam reikia vyrų, kurie gyvena Jam ir Jį nuveda kitiems. Yra prasmė tapti kunigu: pasauliui reikia ir reikės kunigų ir ganytojų tol, kol egzistuos pasaulis.

Popiežius Benediktas XVI laiške paragino seminaristus visuomet būti „Dievo vyrais“, neapleisti Atgailos sakramento, neatitolti nuo liaudiškų pamaldumo formų, puoselėti bendruomeniškumą seminarijoje, primygtinai ragino atsidėti mokslams ir asmeniniam, o ypač lytiniam brendimui.

Neseniai buvo išgyventas didelis nepasitenkinimas dėl kunigų, kurie iškreipė savo kunigišką tarnystę vaikų ir jaunuolių seksualiniu piktnaudžiavimu. Užuot ugdę brandų žmogiškumą ir rodę pavyzdį, piktnaudžiaudami jie griovė, dėl ko patiriame gilų skausmą ir apgailestavimą. Dėl viso to, – rašo popiežius, – gali iškilti, o gal ir jums, seminaristams, jau yra iškilęs klausimas dėl to, ar tikslinga siekti kunigystės, ar celibato kelias turi prasmę žmogaus gyvenime.

Tačiau, anot popiežiaus, piktnaudžiavimas, kuris yra smerktinas, negali sukompromituoti kunigiškos misijos, kuri išlieka didi ir tyra. Daug kunigų įtikinamai rodo, kad būtent tikėjimo suformuotas celibatinis gyvenimas leidžia išugdyti tikrai autentišką, skaistų ir brandų žmogiškumą. Tačiau tai, kas įvyko, turi skatinti budrumą ir atidumą, kad pakeliui į kunigystę gerai išsiaiškintume savo viduje ir Dievo akivaizdoje, kokia yra Dievo valia.

Užtikrinęs savo artumą ir maldas, popiežius Benediktas XVI pavedė seminaristų pasirengimą motiniškai Švč. Marijos globai ir paprašė seminaristų melstis už jį, kad gerai vykdytų savo tarnystę tol, kol Viešpats norės.

EPA nuotr.

www.bernardinai.lt

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra