Benediktas XVI: Norėdama būti visuomenės raugu, Bažnyčia turi atrasti savo tikrąjį balsą

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Popiežius Benediktas XVI pirmadienio (2010 11 29) rytą audiencijoje priėmė 35 Filipinų vyskupus, įskaitant sostinės Manilos ganytoją, kardinolą Gaudencio Rosales, kuris Šventajam Tėvui pristatė su „ad Limina“ aplankymu į Romą atvykusią pirmąją vyskupų grupę.

Popiežius, kreipdamasis į Filipinų arkivyskupus ir vyskupus, pasidžiaugė, kad bendrystės ryšiai tarp Filipinų katalikų bendruomenės ir Šventojo Sosto tęsiasi jau per keturis šimtmečius nuo tada, kai pirmą kartą buvo švęsta Eucharistijos Auka Filipinų žemėje. „Meldžiuosi, kad ši tikėjimo bendrystė ir sakramentas, maitinę jau daugelį filipiniečių kartų, galės tarnauti kaip raugas plačiojoje visuomenėje, kad ir ateities kartos galėtų patirti džiaugsmingą Jėzaus Kristaus, mūsų Viešpaties, Evangelijos žinią“, – sakė Benediktas XVI.

Kalbėdamas apie Bažnyčios misiją popiežius užsiminė, jog norėdama būti tokiu raugu Bažnyčia turi stengtis atrasti savo tikrąjį balsą, nes tik per skelbimą Evangelija duoda gyvenimą pakeičiančius vaisius.

Kartais skelbimo uždavinys paliečia politinei sferai svarbias temas. Tai nestebina, nes politinė bendruomenė ir Bažnyčia, nors yra nepriklausomos ir pagrįstai savarankiškos, tačiau abi tarnauja kiekvieno žmogaus asmens ir visuomenės integraliam vystimuisi.

Bažnyčia daugiausiai prisideda siekdama sukurti teisingumu ir artimo meile pagrįstą socialinę tvarką, kai „skelbdama Evangelijos tiesą ir visas žmogaus veiklos sritis apšviesdama savo mokymu bei krikščionių liudijimu, ji taip pat gerbia ir skatina politinę piliečių laisvę bei atsakomybę“ (Gaudium et Spes).

Popiežius pasidžiaugė Bažnyčios pastangomis ginti žmogaus gyvybę nuo jos prasidėjimo momento iki natūralios mirties, saugoti santuokos ir šeimos integralumą, panaikinti mirties bausmę Filipinuose.

Kita sritis, kurioje Bažnyčiai būtina atrasti savo tikrąjį balsą yra socialinės komunikacijos. Būtina liudyti vieningą ir teigiamą balsą per naujas ir senas komunikavimo priemones, kad Evangelijos žinia galėtų paveikti visus žmones ir visą tautą. Svarbu, sakė popiežius, kad patirtį socialinėse komunikacijose turintys katalikai pasauliečiai galėtų įtikinamai ir patraukliai skelbti krikščionybės žinią.

Trečias Bažnyčios skelbimo aspektas liečia jos įsipareigojimus ekonominėje ir socialinėje srityse, ypač vargingiausiųjų ir silpniausiųjų atžvilgiu. Džiugina, jog šis įsipareigojimas neša daug vaisų, ypač per katalikiškų labdaros organizacijų veiklą visoje šalyje. Dar daug filipiniečių yra be darbo, mokslo ir pagrindinių paslaugų, todėl Bažnyčios raginimai ir karitatyvinė veikla skurstančiųjų naudai yra taip vertinami. Popiežius Benediktas taip pat parėmė Filipinų vyskupų raginimus kovoti su korupcijos apraiškomis pažymėdamas, kad teisingos ir darnios ekonomikos augimas bus galimas tik tuomet, kai visoje šalyje būs aiškiai ir nuosekliai gerbiami teisinės valstybės principai.

www.bernardinai.lt

Nuotraukoje: Šv. Petro bazilika Vatikane

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra