Benediktas XVI: Kurkime taiką mumyse ir tarp mūsų

Autorius: Data: 2013-01-03 , 08:30 Spausdinti

Pirmosios metų dienos rytą (2013-01-01) popiežius Benediktas XVI Šv. Petro bazilikoje aukojo Mergelės Marijos Dievo Gimdytojos iškilmės Mišias. Šią dieną taip pat buvo minima Pasaulinė taikos diena.

Naujųjų metų dieną kasmet švenčiamų taikos dienų tradiciją iškart po Vatikano II Susirinkimo įvedė popiežius Paulius VI. Šiemetinė Pasaulinė taikos diena jau 46-oji. Jos tema – vienas Kristaus kalno pamokslo palaiminimų: „Palaiminti taikdariai“.

Mišių homilijoje Popiežius priminė pasaulinės taikos dienos proga paskelbtą savo žinią, kurioje, be kito ko kalbama apie dabartiniame pasaulyje tebesančius nerimą keliančius konfliktų židinius, kurių priežastis – didėjanti nelygybė tarp turtingųjų ir vargšų bei vyraujanti egoistinė ir individualistinė mąstysena. Taikai pavojingos taip pat įvairios terorizmo bei nusikalstamumo formos. Tačiau kartu pasaulyje matome ir gausybę taikos darbų, liudijančių žmonijos įgimtą pašaukimą į taiką. Taikos troškimas atitinka pagrindinį moralinį principą, pareigą ir teisę į visapusišką socialinį ir bendruomeninį vystymąsi, kuris yra žmogui skirto Dievo plano dalis. Visa tai, – rašo Popiežiaus Taikos dienai skirtoje žinioje, – paskatino įkvėpimo šiai Žiniai semtis iš Jėzaus Kristaus žodžių: „Palaiminti taikdariai: jie bus vadinami Dievo vaikais“. Jėzaus palaiminimas reiškia, kad taika yra mesijinė dovana ir sykiu žmogaus pastangų rezultatas. (plg. Žinia 1-2).

Kas yra šitos taikos pamatas? Kokia jos kilmė? Iš kokios šaknies ji išaugusi? Ar mes, nepaisant visų problemų, šešėlių ir baimių, galime ją patirti? Šventasis Raštas mus sako, kad Dievo veido regėjimas yra žmogaus laimės viršūnė. Dievo veido kontempliavimas mus džiugina, kontempliuodami Dievo veidą mes saugūs ir ramūs. „Tebūna mums Dievas didžiai maloningas, telaimina mus, giedru veidu težvelgia“, – sako psalmės autorius (Ps 66). Naujajame Testamente Dievo veidą mes kontempliuojame Jėzuje Kristuje, kuriame jis mums apsireiškė. Gėrėtis Dievo veido spindesiu, reiškia bandyti pasinerti į jo slėpinį, suprasti jo valią, kad galėtume gyventi pagal mums skirtą jo meilės planą. Apie tai šiandien girdėtame antrajame skaitinyje iš Laiško galatams kalba apaštalas Paulius, rašydamas kalbėdamas apie iš mūsų širdžių, Dievo Dvasios paskatintų, išsiveržiantį šauksmą: „Aba, Tėve!“ Dievo Sūnus, tapęs žmogumi, mus supažindino su Tėvu, savajame regimame žmogiškame veide jis mums parodė neregimą Tėvo veidą, į mūsų širdis išlieta Šventąja Dvasia jis mums suteikė žinojimą, jog ir mes esame Dievo vaikai, kaip tvirtina šv. Paulius: „kadangi esate įvaikiai, Dievas atsiuntė į mūsų širdis savo Sūnaus Dvasią, kuri šaukia: „Aba, Tėve!“ (Gal 4,6).

Štai kur, brangieji, mūsų taikos pamatas! Tai įsitikinimas, kad kontempliuodami Kristaus veidą, jame mes matome Dievo Tėvo veidą, kad Sūnaus dėka ir mes esame jo vaikai, kad galime saugiai eiti per gyvenimą, kaip vaikai įsikibę į gerojo ir visagalio Tėvo ranką. Čia ir glūdi tikroji taika – taika su Dievu, kur glaudžiai susijusi su tikėjimu ir malone, kaip sako šv. Paulius laiške romiečiams (plg. Rom 5,2). Jei mes tikime šia taika, nieks jos iš mūsų neatims, nei gyvenimo sunkumai, nei kančia. Priešingai, sunkumai ir bandymai tik dar labiau sustiprina mūsų viltį, „o viltis neapgauna, nes Dievo meilė yra išlieta mūsų širdyse Šventosios Dvasios, kuri mums duota“ (Rm 5,5).

Po Mišių, Šventasis Tėvas pasveikino maldininkus dalyvavusius tradiciniame vidudienio maldos sutikime. Pirmiausia, linkėdamas laimingų naujų metų, Popiežius sakė, kad šitie nauji metai bus tikrai laimingi, jei priimsime į save ir tarp mūsų meilę, kurią mums dovanoja Kristus. Paskui Šv. Petro aikštėje buvusiems maldininkas Popiežius priminė pradedant naujus metu švenčiamą Pasaulinę taikos diena, tema: „Palaiminti taikdariai“.

Kas yra taikdariai? Tai vis tie, kurie kiekvieną dieną stengiasi blogį nugalėti gerumu, tiesos jėga, maldos ir atleidimo ginklais, sąžiningu ir gerai atliekamu darbu, tarnavimu gyvybei, gailestingumo darbais sielai ir kūnui. Taikdarių yra labai daug, bet jie nekelia triukšmo. Jie yra kaip duonos raugas. Jie kuria pasaulį pagal Dievo planą. Galiausiai Popiežius pasveikino keleto Italijos miestuose vykusių katalikiškų renginių dalyvius, tarp jų Romos Šv. Egidijaus bendruomenės surengtą taikos eiseną, kurios dalyviai atžygiavo į Šv. Petro aikštę, o taip pat Šeimos meilės judėjimo narius, kurie Naujųjų metų naktį dalyvavo Šv. Petro aikštėje vykusiame maldos budėjime.

Vatikano radijas

Vatikanas ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra