Benediktas XVI: Katalikiška mokykla turi dirbti išvien su šeima ir bažnytine bendruomene

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Kita Šventojo Tėvo audiencija šeštadienį (2009 12 05) buvo skirta vizitą ad Limina bebaigiančiai Brazilijos ganytojų grupei iš 4-ojo pietų regiono. Jiems pasakytoje kalboje popiežius apžvelgė Išlaisvinimo teologijos Bažnyčiai sukeltus pavojus ir katalikiško auklėjimo svarbą žmogaus asmens formavimui.

Benediktas XVI prisiminė Tikėjimo kongregacijos prieš 25 metus paskelbtą instrukciją „Libertatis nuntius“, kuri perspėjo dėl pavojų, kuriuos sukėlė kai kurie teologai, kai atitinkamai neįvertinę perėmė marksistines tezes ir metodus. Pasak popiežiaus, šį judėjimą išprovokavęs pasipriešinimas, pasidalijimas, priešiškumas ir anarchija Brazilijos vyskupijų bendruomenėje sukėlė daug skausmo ir rimtą veiksnių jėgų nutekėjimą. Visus, kurie jaučiasi viliojami ar saistomi kai kurių apgaulingų Išlaisvinimo teologijos principų popiežius paragino iš naujo perskaityti Tikėjimo kongregacijos instrukciją. 
 
Daug dėmesio paskyręs katalikiškos kultūros ugdymo svarbai, Benediktas XVI savo kalboje reiškė viltį, kad katalikiška mokykla Brazilijoje, drauge su šeimos institucija ir bažnytine bendruomene gebės sutartinai ugdyti tikėjimo, kultūros ir gyvenimo vienybę, kuri sudaro galutinį krikščioniško auklėjimo tikslą.

Popiežius sakė, kad tikintieji gali įvairiais būdais padėti ir valstybinėms mokykloms vykdyti šviečiamąjį vaidmenį per tikinčių mokytojų, visų pirma katalikų, bet ne tiktai, ir krikščioniškai nusistačiusių mokinių dalyvavimą, kaip ir per šeimas bei krikščioniškas bendruomenes.

Sveikas mokyklos pasaulietiškumas nereiškia nei transcendencijos neigimo, nei gryno neutralumo moralinių vertybių, kurios sudaro autentiško žmogaus asmens formavimo, įskaitant religinio auklėjimo, pagrindą atžvilgiu.

Katalikiška mokykla negali gyvuoti atskirta nuo kitų švietimo institucijų, nes jos tikslas yra tarnauti visuomenei, vykdant visuomenei naudingą tarnystę, kuri nebūtų skirta vien tik katalikams, o būtų atvira visiems, kurie trokšta pasinaudoti kvalifikuoto švietimo galimybe.
 

Gedimino Kajėno nuotr.
 
www.bernardinai.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra