Benediktas XVI: bioetika iškelia svarbiausią žmogaus klausimą

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Šeštadienį (2009 11 14) Popiežius Benediktas XVI priėmė Brazilijos vyskupus, kurie lankosi Romoje su Ad limina vizitu.

Popiežius priminė turtingą Brazilijos krikščionybės palikimą. Bet tuoj pat atkreipė dėmesį, kad skubu ugdyti žmonių sąžines, nes auga smurtas ir panieka gyvybei.

Bažnyčios misija yra būtent apšviesti žmogaus širdies gelmes jo paties labui. Gyvybė ir jos gynimas nėra vien tik krikščionių išskirtinė pareiga, bet kiekvieno žmogaus, kuris ieško tiesos.

Šventasis Tėvas tęsė, kad šiandien bioetika susiduria su dideliu iššūkiu – kultūrine kova tarp technikos absoliutizmo ir žmogaus moralinės atsakomybės. Pasak Popiežiaus, čia sprendžiasi klausimas apie galimybę žmogui integraliai vystytis, čia sprendžiamas pagrindinis klausimas: žmogus yra savo paties produktas ar jis priklauso nuo Dievo.

Moksliniai atradimai šioje srityje bei technikos galimybės yra taip pažengusios, kad mus verčia rinktis tarp dviejų pozicijų: tarp transcendencijai atviro proto ir proto uždaro savyje.

Popiežius pacitavo Senojo Testamento Jobo knygos tekstą, kur rašoma, kad net gyvuliai, paukščiai ir augalai pažįsta Dievo visagalybę. Galiausiai, popiežius Benediktas XVI Brazilijos ganytojus paragino niekados nepailsti žadinant žmonių sąžines, nenusivilti ir tvirtai tikėti Kristaus pergale.

EPA nuotr.

www.bernardinai.lt

Nuotraukoje: Popiežius Benediktas XVI

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra