Benediktas XVI. Bažnyčia pasitiki jaunuoliais

Autorius: Data: 2013-02-08 , 12:44 Spausdinti

Vasario 7 dieną, ketvirtadienį, Popiežiškosios kultūros tarybos plenarinės sesijos dalyvius priėmė Benediktas XVI, kuris taip pat pasidalino keliomis mintimis.
Paplitęs, anot jo, tarp jaunų žmonių nestabilumo klimatas, kuris paliečia kultūrinę aplinką, bet taip pat ir politinę bei ekonominę gyvenimo sritį, galiausiai paveikia ir asmens psichologiją bei santykius. Neužtikrintumas ir trapumas, būdingas daugybei jaunuolių, išstumia juos į paraštes, juos padaro beveik nematomais visuomenės istoriniuose ir kultūriniuose procesuose. Ir vis dažniau pasitaikantys trapumas ir marginalumas nesunkiai tampa priklausomybe nuo narkotikų, prievartos, kitų nukrypimų. Jausmų ir emocijų sfera, taip pat ir kūno, jautriai reaguoja į tokį klimatą, kurdama iš pirmo žvilgsnio prieštaringas pasekmes: savo intymaus ir asmeninio gyvenimo viešinimą ir narcizišką, individualistinį susitelkimą ties savo paties poreikiais. Religinė dimensija, tikėjimo patirtis ir priklausomybė Bažnyčiai dažnai išgyvenama savininkiškumo perspektyvoje.
Tačiau netrūksta ir teigiamų reiškinių: daugybės jaunų savanorių dosnūs ir drąsūs poelgiai, atiduodant stokojantiems broliams daugiausia energijos; nuoširdžios ir gilios tikėjimo patirtys, džiaugsmingos priklausomybės Bažnyčiai liudijimas, pastangos įvairiuose pasaulio regionuose prisidėti prie kūrimo tokios visuomenės, kuri sugebėtų gerbti visų laisvę ir orumą, pradedant nuo silpnųjų ir mažųjų. Todėl negalima jaunimo kultūrų traktuoti pagal nusistovėjusias, bet jau pranoktas kategorijas.
Žvelgiant į taip vadinamojo „trečiojo pasaulio“ valstybių jaunuolius, suvokiame, kad jie su savo kultūromis ir poreikiais yra iššūkis globalizuoto vartotojiškumo kultūrai, įtvirtinusiai privilegijas, kuriomis gali naudotis siauras Vakarų pasaulio populiacijos ratas. Tad jaunimo kultūros tampa gilaus poreikio ar net provokacijos išraiška, kuri negali būti ignoruojama nei visuomenės, nei Bažnyčios.
Tačiau Bažnyčia, pažinodama daug problemiškų situacijų, toliau su pasitikėjimu ir meile žiūri į jaunuolius, į jų sugebėjimą džiaugtis, atsinaujinti ir leistis į naujus žygius.
Bažnyčia, – kalbėjo Benediktas XVI, – pasitiki jaunuoliais, viliasi jais ir jų energija, jai reikia jų ir jų gyvybingumo, kad tęstų gyvenimą pagal Kristaus jai patikėtą misiją. Linkiu, kad Tikėjimo metai būtų jaunoms kartoms brangi proga atrasti ir sustiprinti ryšį su Kristumi, iš kurio ištrykšta džiaugsmas ir entuziazmas giliai keisti kultūras ir visuomenes. (Vatikano radijas)

Vatikanas ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra