Benediktas XVI: „Šv. Stepono šventė primena daugybę tikinčiųjų visame pasaulyje, persekiojamų dėl tikėjimo“

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Sveikindamas maldininkus, susirinkusius į Šv. Petro aikštę drauge su popiežiumi kalbėti Antrosios Kalėdų dienos (2009-12-26) vidudienio maldos, Benediktas XVI jiems kalbėjo apie Bažnyčios liturgijoje šią dieną minimą pirmąjį kankinį diakoną šv. Steponą.

Mūsų sielos dar nustebusios ir kupinos šviesos, kuri sklinda iš Betliejaus grotos, kur su Marija, Juozapu ir piemenimis garbinome mūsų Išganytoją, – sakė popiežius, – bet štai šiandien jau minime diakoną šv. Steponą, pirmąjį krikščionį kankinį. Jo pavyzdys mums padeda giliau įsiskverbti į Kalėdų slėpinį ir mums byloja apie nepaprastą kūdikio Jėzaus gimimo didingumą, kuriame apsireiškė išganymą visiems žmonėms atnešusi Dievo malonė. Ėdžiose gulintis kūdikis yra žmogumi tapęs Dievo Sūnus, prašantis, kad mes liudytume jo Evangeliją taip drąsiai kaip šv. Steponas, kuris kupinas Šventosios Dvasios nedvejodamas paaukojo savo gyvybę dėl Viešpaties. Steponas, kaip ir jo Viešpats, mirė atleisdamas savo žudikams, tuo mums padėdamas suprasti, jog Dievo Sūnaus atėjimas į pasaulį davė pradžią naujajai meilės civilizacijai, kuri nesitraukia prieš blogį ir smurtą, bet griauna sienas tarp žmonių, kviečia juos būti broliais ir seserimis didžiulėje Dievo vaikų šeimoje.

Steponas, – sakė popiežius, – taip pat yra pirmasis Bažnyčios diakonas, dėl meilės Kristui tapęs vargšų tarnu ir nusekęs paskui jį iki pat gyvybės aukos. Stepono liudijimas, kaip ir kitų krikščionių kankinių liudijimai, dabartiniams, dažnai išsiblaškiusiems ir pasimetusiems žmonėms primena į ką reikia sudėti savo viltis, kad gyvenimas būtų prasmingas. Kankinys yra tasai, kuris miršta, žinodamas, kad jos pasirinkimas teisingas, kad Dievas jį myli, kad nėra nieko geresnio už Kristaus meilę. Savo mirtimi panašėdamas su mirštančiu Kristumi, jis žino, kad ir jo auka bus gyvybės daigas, padėsiantis pasauliui eiti taikos ir vilties keliu. Šiandien, siūlydama pavyzdžiu diakoną šv. Steponą, Bažnyčia mums taip pat byloja, jog kas padeda vargšams ir juos myli, tas gyvena pagal Evangeliją ir liudija žmonėms ateinančią Dievo Karalystę.

Šv. Stepono šventė,– sakė popiežius, – mums taip pat primena daugybę tikinčiųjų visame pasaulyje, persekiojamų ir kenčiančių dėl tikėjimo. Prašykime jiems šv. Stepono užtarimo ir įsipareigokime juos nuolatos lydėti savo malda. Ir mes patys, kaip dera tikriems krikščionims, gyvenkime visuomet sekdami Jėzų Kristų, kurį šiomis dienomis kontempliuojame kuklioje prakartėlėje. Viešpaties Angelo malda prašykime Marijos, Išganytojo Motinos ir Kankinių Karalienės užtarimo.

EPA nuotr.

www.bernardinai.lt

Nuotraukoje: Popiežius Benediktas XVI aukojo šv. Mišias

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra