Bendras Čagčarano policininkų ir Lietuvos karių patrulis į Goro provincijos kaimą

Autorius: Data: 2013-01-18 , 21:11 Spausdinti

2013 m. sausio 15 d. Čagčarane įsikūrusios Afganistano nacionalinės policijos pareigūnai kartu su Lietuvos kariais vyko į patrulį į Kharestano kaimą, esantį už 35 km į šiaurės vakarus nuo Čagčarano miesto.

Patrulio, kuriam vadovavo Afganistano nacionalinės policijos pareigūnai ir dalyvavo Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės kariai, tikslas – išsiaiškinti, kokia saugumo situacija Kharestano kaime ir jo apylinkėse, taip pat susitikti su vietos valdžios atstovais, aptarti su jais rajono gyventojams rūpimus valdymo ir vystomojo bendradarbiavimo klausimus.

„Kharestano kaime žmonėms gyventi saugu. Nusikaltimų čia nebuvo jau daug metų, o dabar, matydami mūsų kaime kiekvieną savaitę patruliuojančias vietinės policijos mašinas, galime būti ramūs,“ – susitikime su Čagčarano policininkais ir Lietuvos kariais sakė kaimo seniūnas.

„Ir ateityje vyks vis daugiau patrulių, kuriems vadovaus Afganistano nacionalinės saugumo pajėgos.  O šis patrulis – puikus pavyzdys, ypač artėjant atsakomybės už saugumą perdavimo momentui, kai visas operacijas Goro provincijoje vietos saugumo pajėgos turės vykdyti savarankiškai,“ – sakė vienas iš patrulyje dalyvavusių Civilių ir karių ir bendradarbiavimo grupės specialistų.

Išvykdami iš Kharestano kaimo  Čagčarano policininkai ir Lietuvos kariai perdavė ir Lietuvos žmonių dovanotus šiltus darbužius, kuriuos numezgė ir perdavė Lietuvos gyventojai per PAG-16 karių dar Lietuvoje surengtą akciją „Šilti drabužiai Afganistano vaikams“.

Lietuva yra priėmusi sprendimą iki 2013 metų pabaigos iš Afganistano Goro provincijos išvesti savo karius ir užbaigti Goro provincijos atkūrimo grupės misiją.

Afganistane vis labiau įsibėgėjant atsakomybės už saugumo užtikrinimą vietos pajėgoms perdavimo procesui ir praėjusių metų pabaigoje visą Goro provinciją įtraukus į atsakomybės už saugumą perdavimo vietos pajėgoms procesą, Gore veikiančios Lietuvos vadovaujamos Provincijos atkūrimo grupės pagrindinė užduotis – stiprinti vietos valdžios gebėjimus, didžiausią dėmesį skiriant patariamajai funkcijai. Tikimasi, Goro provincijoje atsakomybės perdavimas bus baigtas iki 2013 metų rudens.

Lietuvos vadovaujama karinė-civilinė Goro provincijos atkūrimo grupė buvo įsteigta 2005 metais, ji yra NATO vadovaujamų Tarptautinių saugumo paramos pajėgų Afganistane dalis.

Šiuo metu Goro provincijos atkūrimo grupėje tarnauja šešiolikta Lietuvos karių pamaina. Lietuvos karių atitraukimo iš Goro provincijos PAG veikloje dar dalyvaus misiją užbaigianti 17-oji Lietuvos karių pamaina. Kartu su Lietuvos kariais Goro provincijos atkūrimo grupėje taip pat tarnauja kariai iš Gruzijos ir Ukrainos.

Provincijos atkūrimo grupės civilį elementą, kuriam vadovauja Lietuvos specialiosios misijos Afganistane diplomatai, sudaro atstovai iš Japonijos ir JAV, jie vykdo ir koordinuoja vystomojo bendradarbiavimo projektus.

Prie Goro provincijos atkūrimo grupės veiklos taip pat prisideda Gore dirbantys Europos Sąjungos vadovaujamos vietos policijos mokymo misijos (angl. EUPOL) pareigūnai iš Čekijos, Kroatijos, Lenkijos ir Lietuvos.

Šiuo metu NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijoje (angl. santr. ISAF) dalyvauja apie 260 Lietuvos karių. Jie tarnauja Goro provincijos atkūrimo grupėje Čagčarane, Oro pajėgų mokymo grupėje Kandaharo provincijoje ir dalyvauja su Specialiųjų operacijų pajėgomis Afganistano pietuose. Taip pat keletas karių vykdo užduotis ISAF štabuose Herate ir Kabule. Logistinį aprūpinimą Lietuvos kariams Afganistane užtikrina Nacionalinis paramos elementas ir grupė, kuri užtikrina LR Specialiosios misijos Afganistane apsaugą.

Kariuomenė , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra