Bendradarbiavimas su Pietų Korėja – platesnės galimybės Lietuvai

Autorius: Data: 2011-07-08 , 16:16 Spausdinti

Penktadienis, 2011 m. liepos 8 d. (Vilnius).

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Vilniuje viešinčiu Korėjos Respublikos Asamblėjos pirmininku Park Hee Tae. Tai pirmasis Pietų Korėjos aukšto rango pareigūno vizitas Lietuvoje.

Prezidentė su Pietų Korėjos parlamento pirmininku aptarė dvišalius santykius, ekonominių ryšių stiprinimo galimybes, bendradarbiavimo informacinių ir komunikacijos technologijų srityje perspektyvas.

Pietų Korėja yra stipri Pietryčių Azijos regiono lyderė, kuri gali Lietuvai atverti plačias bendradarbiavimo, ekonominių ryšių ir investicijų galimybes šiame sparčiai augančiame regione“, – sakė LR Prezidentė.

Susitikime Lietuvos vadovė su Pietų Korėjos parlamento pirmininku taip pat aptarė demokratinių institucijų sąrangą, jų konstitucines galias, ir moterų lyderystės stiprinimo klausimus.

Pietų Korėjos parlamento pirmininkas akcentavo, jog džiaugiasi galėdamas apsilankyti Lietuvoje, kur Prezidentė, Parlamento pirmininkė, krašto apsaugos ir finansų ministrės yra moterys. Aukšto svečio teigimu, stiprios ir išmintingos Lietuvos moterys veda šalį taikios ir sėkmingos pažangos keliu.

Susitikime su Pietų Korėjos parlamento pirmininku, Lietuvos vadovė taip pat pabrėžė kitąmet šioje šalyje rengiamų – Seulo viršūnių susitikimo branduolinės saugos tema ir Yeosu Pasaulinės EXPO – 2012 parodos, skirtos jūrų ir vandenų aplinkosaugos klausimams, svarbą.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.prezident.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra