Bažnytinio paveldo muziejuje koncertuos Douglas Academy choras iš Škotijos

Autorius: Data: 2013-06-20 , 08:50 Spausdinti

Birželio 22 dieną, šeštadienį, 16 val. kviečiame į koncertą „Ubi caritas“ („Ten, kur gailestis ir meilė“) Bažnytinio paveldo muziejuje. Koncerte dalyvaus Douglas Academy choras iš Škotijos. Vadovaujamas dirigento Marko Evanso choras atliks įvairių kraštų ir epochų sakralinę ir pasaulietinę muziką. Girdėsime kompozitorių Thomasʼo Tallisʼo, Antonio Vivaldi, Antono Brucknerio, Ola Gjeilo, Česlovo Sasnausko, Vidmanto Bartulio kūrinius.

Douglas Academy vidurinė mokykla yra įsikūrusi Glazgo miesto šiaurinėje dalyje. Mokyklą, gyvenančią labai aktyvų muzikinį gyvenimą, lanko apie 1000 moksleivių. Joje veikia taip pat ir muzikos mokykla, ruošianti profesionalius muzikantus. Lietuvoje koncertuosiantis choras yra sudarytas iš dviejų Douglas akademijos chorų laureatų: senjorų choro (apie 100 dainininkų) ir kamerinio choro (33 dainininkai). Dauguma jų yra muzikinių specialybių studentai, tačiau nebūtinai dainavimo, dalis jų vėliau rinksis muzikines studijas universitetuose ar konservatorijose.

Choro meno vadovas ir dirigentas Markas Evansas studijavo muziką Glazgo universitete, o chorinį dirigavimą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, tobulinosi pas Christopherį Bellą, vadovavo Edinburgo festivalio chorui, Karališkojo Škotijos nacionalinio simfoninio orkestro chorui; bendradarbiavo su žymiais dirigentais Takuo Yuasa, Alexanderiu Lazaru, Gary Walkeriu, dalyvavo daugelyje muzikinių ir edukacinių projektų visoje Škotijoje.

Bažnytinio paveldo muziejus , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra