Bažnytinio paveldo muziejuje įdiegtos naujos technologijos

Autorius: Data: 2013-08-20 , 15:59 Spausdinti

Bažnytinio paveldo muziejus vienas iš pirmųjų Lietuvoje savo ekspoziciją papildė planšetiniais kompiuteriais. Nuo šiol su bernardinių Šv. arkangelo Mykolo vienuolyno ansambliu, Sapiegų giminės istorija, Vilniaus arkikatedros lobynu ir kitomis įdomybėmis muziejaus lankytojai galės geriau susipažinti žiūrėdami specialiai perengtus filmus, tyrinėdami archyvines fotografijas, žaisdami interaktyvius žaidimus, spręsdami galvosūkius. 

Bažnytinio paveldo muziejaus ekspozicijoje įrengti informaciniai terminalai kviečia leistis į virtualią kelionę po Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčią ir bernardinių vienuolyną, aplankyti vietas, į kurias lankytojai nėra įleidžiami: vienuolyno reflektoriumą ir virtuvę, bažnyčios varpinę ir kriptą, vidinį kiemą ir buvusius ūkinius pastatus. Vaizdinė ir tekstinė informacija padeda pažinti vienuolyno gyvenimą, ansamblio istoriją, statinių architektūros kaitą. Terminalams sukurti specialūs edukaciniai filmai pristato katalikiškų mišių eigą, liturginių judesių simboliką ir prasmę, liturginių indų ir apdarų istoriją, raidą, funkciją, ikonografiją. Trumpi filmai taip pat parodo Vilniaus katedros lobyno istoriją ir jo atradimo 1985 m. peripetijas.

Muziejaus lankytojų laukia trys interaktyvūs žaidimai: šventųjų kalendorius, padedantis pažinti kiekvienos dienos šventąjį globėją, virtualus bernardinių vienuolyne paslėpto lobio ieškojimas ir skaitmeninės liturginių indų, tekstilės ir tapybos kūrinių dėlionės. Išradingiausių lobio ieškotojų laukia muziejus suvenyrai.

Edukaciniai filmai, archyviniai vaizdo ir garso įrašai, kompiuteriniai žaidimai lankytojams atveria savarankiško lavinimosi galimybę, kviečia pagilinti žinias apie Lietuvos kultūros ir meno istoriją, skatina kūrybingai praleisti laiką Bažnytinio paveldo muziejuje.

Projektą iš dalies finansavo LR kultūros ministerija ir Kelno arkivyskupija.

Daugiau informacijos: tel. 8 5 2697800, el. paštas muziejus@bpmuziejus.lt

Livija Salickienė, projektų vadybininkė

Bažnytinio paveldo muziejus, Šv. Mykolo g. 9, LT-01124 Vilnius, tel. (8 5) 269 78 00, 8 610 14 188, el. p. livija@bpmuziejus.ltwww.bpmuziejus.lt

Bažnytinio paveldo muziejus , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra