Bažnytinio paveldo muziejuje baigiama eksponuoti Aleksandro Šepkaus juvelyrikos paroda

Autorius: Data: 2012-09-26 , 16:16 Spausdinti

Ateinantį savaitgalį Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9, Vilnius) baigiama eksponuoti Aleksandro Šepkaus juvelyrikos paroda. Nespėjusius apsilankyti parodoje ar norinčius dar kartą pamatyti pasaulinio garso menininko kūrinius muziejus kviečia į ekskursijas po parodą.

Ekskursijas 2012 m. rugsėjo 28 d., penktadienį, 17 val. ir rugsėjo 29 d., šeštadienį, 12 val. ves menotyrininkė dr. Sigita Maslauskaitė.

Aleksandras Šepkus gimė 1954 metais. Mokėsi Kauno 5-ojoje vidurinėje mokykloje. 1972 m. įstojo į Vilniaus dailės instituto Pramoninės dailės katedrą, ją baigė 1977 metais. 1988 m. išvyko į Jungtines Amerikos Valstijas. 1992 m. Manhatane įsteigė savo kompaniją „Alex Šepkus“. A. Šepkaus papuošalai pardavinėjami beveik 150 Amerikos ir kitų šalių meno galerijų. Menininkas gyvena netoli Niujorko, Hadsono slėnyje.

Parodoje eksponuojama dvidešimt papuošalų: kryželiai, žiedai, pakabukai, auskarai. Visi objektai sukurti iš aukso, puošti deimantais, safyrais, kitais brangiaisiais akmenimis.

A. Šepkaus paroda papildo ir praplečia Bažnytinio paveldo muziejuje eksponuojamą auksakalių dirbinių lobyną. Greta, nuolatinėje muziejaus ekspozicijoje, Vilniaus katedros lobyno kolekcijoje rodomi Vilniaus, Augsburgo, Gdansko, Florencijos meistrų dirbiniai.

Paroda suteikia retą progą pamatyti greta skirtingose epochose sukurtus auksakalystės dirbinius, atsekti konkrečiam laikui būdingus bruožus, atrasti šiandienos kūriniuose praėjusių epochų žymes, įsitikinti menininko A. Šepkaus kūrybos savitumu. Parodoje lankytojai atpažins sakralinės ir pasaulietinės auksakalystės istoriją, išvys meno grožį ir meistrystės aukštumas.

Aleksandras Šepkus dirba su labai brangiomis, kartais egzotiškomis medžiagomis, jis kuria išskirtinius grynojo meno darbus, kurie yra ne tik nuostabūs kūriniai, bet ir patogūs dėvėti papuošalai. Rašydami ir kalbėdami apie A. Šepkų, meno kritikai ir kolegos atkreipia dėmesį, kad „laisvė kurti ir nepriklausomo menininko jausena nuo pat kūrybinio kelio pradžios buvo būdinga šiam talentingam žmogui, į kurį neįmanoma nesilygiuoti“.

Aleksandro Šepkaus juvelyrikos paroda Bažnytinio paveldo muziejuje veiks iki š. m. rugsėjo 29 dienos.

Parodos rengėjai: Aleksandras Šepkus ir Bažnytinio paveldo muziejus

Įėjimas su muziejaus bilietu

Muziejaus darbo laikas: antradieniais-šeštadieniais 11-18 val.

Asmuo kontaktams: Livija Salickienė, tel. (8 5) 269 7800, el. paštas: muziejus@bpmuziejus.lt

Zenekos nuotr.

Bažnytinio paveldo muziejus , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra