Bažnytinio paveldo muziejuje – filmai apie senuosius Lietuvos vienuolynus

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Bažnytinio paveldo muziejus ir Vilniaus dailės akademija kviečia žiūrovus į filmų ciklo „Senieji Lietuvos vienuolynai“ seansus.
 
2010 m. sausio 5-ąją ciklą pradėjo filmas apie Linkuvos karmelitų vienuolyną ir bažnyčią.
 
2006-2009 m. vykdant projektą „Senieji Lietuvos vienuolynai“ buvo sukurta 16 dokumentinių filmų, supažindinančių su geriausiai išlikusių ir gilią tradiciją turinčių XV-XVII a. įsteigtų Lietuvos vienuolynų kultūra. XIX a. viduryje daugelis Lietuvos vienuolynų carinės valdžios buvo uždaryti, tačiau iki mūsų dienų išliko kaip svarbūs dvasinės ir kultūrinės traukos centrai.
 
Filmuose išryškinama daugelis vienuolyno pažinimui svarbių aspektų: istorinis pasakojimas apie pačią vienuoliją ir vienuolyno įsikūrimą, meninės vertybės, nušviečiama dabartinė pristatomo vienuolyno situacija. Vienuolynų išskirtinumą atskleidžia rodomi vaizdai, kalbinami įvairių sričių mokslininkai, atsikūrusių vienuolynų vadovai.
 
Iki sausio 30 dienos filmai rodomi kiekvieną darbo dieną, 17 val., Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9). Įėjimas su muziejaus arba abonementiniu bilietu (į 5 filmus – 10 Lt).
 
Toliau filmų tvarkaraštyje – Vilniaus basųjų karmelitų vienuolynas ir Šv. Teresės bažnyčia, Vilniaus trinitorių vienuolynai ir bažnyčios, Vilniaus Laterano kanauninkų vienuolynas ir Šv. Petro ir Povilo bažnyčia, Vilniaus Jėzuitų kolegija, Pažaislio kamaldulių vienuolynas ir bažnyčia, Senųjų Trakų benediktinų vienuolynas, Tytuvėnų bernardinų vienuolynas ir bažnyčia, Videniškių atgailos kanauninkų vienuolynas ir bažnyčia, Palėvenės dominikonų vienuolynas ir bažnyčia, Kretingos bernardinų vienuolynas ir bažnyčia, Vilniaus dominikonų vienuolynas ir Šventosios Dvasios bažnyčia, Žemaičių Kalvarijos dominikonų vienuolynas ir Kryžiaus kelio ansamblis, Vilniaus benediktinų vienuolynas ir Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilniaus pranciškonų konventas ir Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia, Vilniaus bernardinų konventas ir Šv. Pranciškaus ir Šv. Bernardino bažnyčia.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukose:

1. Augustinjonų vienuolynas
2, 3. Senieji Lietuvos vienuolynai

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra