Bažnyčia skundžiasi, kad negali atgauti ligoninės ir teismo pastatų

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Vilniaus arkivyskupija nori atgauti jai priklausiusius pastatus, kuriuos šiuo metu valdo Vilniaus apygardos administracinis teismas, Onkologijos institutas ir Respublikinė tuberkuliozės ir infekcinių ligų universitetinė ligoninė. Arkivyskupijos atstovai tvirtina, kad Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) vilkina šių pastatų grąžinimo bažnyčiai procesą ir piktybiškai nevykdo įstatymų.
Vilniaus arkivyskupijos skundą dėl SAM veiksmų trečiadienį turėjo pradėti nagrinėti Vilniaus apygardos administracinis teismas, į kurio pastatą Bažnyčia taip pat norėtų atkurti nuosavybės teises. Tačiau teisėjų kolegijai kilo abejonių, kad teismo pastatą pasitikėjimo teise valdo SAM.
„Teismas paprašė pateikti papildomų dokumentų dėl pastato Žygimantų g. 2 valdymo, tuomet bus patikslintas trečiųjų suinteresuotųjų asmenų sąrašas bei jų procesinė padėtis“, – DELFI sakė teismo pirmininkės padėjėja Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė.
Arkivyskupijos skunde teismui nurodyta, kad pagal Religinių bendrijų teisės į išlikusį nekilnojamąjį turtą Bažnyčia turi teisę atgauti tris pastatus, kurie pagal buvusios LTSR įstatymus buvo nacionalizuoti. Bažnyčios atstovai ne kartą kreipėsi į šiuos pastatus pasitikėjimo teise valdančią SAM, tačiau nė karto iš jos nesulaukė motyvuoto atsakymo dėl jų grąžinimo.
Pasak Bažnyčios atstovų, ministerijos darbuotojai dėl neaiškių priežasčių vilkina procesą.
Praėjusių metų rugsėjo 15-ąją motyvuoto atsakymo nesulaukusi arkivyskupija nusprendė kreiptis į teismą ir paprašė įpareigoti SAM pateikti atsakymus dėl galimybės atkurti teises į nuosavybę.
Jeigu Bažnyčiai būtų atkurta nuosavybė, Vyriausybė greičiausiai vestų derybas dėl perdavimo atitinkamos vertės kitų pastatų, piniginės kompensacijos ar žemės sklypo.
Polocko g. 2 ir Nemenčinės pl. 7 anksčiau buvo įsikūrę vienuolynai.

www.delfi.lt

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra