Bankroto procedūros bus skaidresnės

Autorius: Data: 2013-03-28 , 15:59 Spausdinti

Ketvirtadienis, 2013 m. kovo 28 d. (Vilnius)

Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtos ir Seimo priimtos Įmonių bankroto įstatymo pataisos užtikrins skaidresnį, paprastesnį ir greitesnį bankroto bylų procesą.

„Vis dažnesni ikiteisminiai tyrimai dėl milijoninių kyšių bankroto bylose rodo, kad sistema tikrai yra ydinga. Kai bankroto administratorių atrinks kompiuteris, įmonei nebebus galimybių nusipirkti sau palankų administratorių ir bankroto procedūra bus skaidresnė“, – sako Prezidentė.

Pagal šalies vadovės teiktas įstatymo pataisas, bankroto administratoriai bus parinkti atsitiktinai, naudojant kompiuterinę atrankos programą bei atsižvelgiant į įmonės dydį ir veiklos ypatumus. Prezidentės teigimu, taip bus užkirstas kelias nesąžiningiems susitarimams ir korupcijai, taip pat bus apginti ir mažųjų kreditorių interesai.

Šalies teismuose nagrinėjimo laukia tūkstančiai bankroto bylų ir kreditorių. Bankroto administratorius valdo visą bankrutuojančios įmonės turtą ir nuo jo sprendimų priklauso įmonės turto likimas.

Prezidentės teiktomis pataisomis taip pat bus supaprastintas ir paspartintas procedūrinių bankroto klausimų svarstymas. Dėl išaugusio bankroto bylų skaičiaus ir gerokai pailgėjusių jų nagrinėjimo terminų didelių nuostolių patiria kreditoriai.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra