Bankroto procedūros – be kyšių ir korupcijos

Autorius: Data: 2013-04-02 , 13:25 Spausdinti

Antradienis, 2013 m. balandžio 2 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Įmonių bankroto įstatymo pataisas, kurios užtikrins skaidresnę bankroto administratorių parinkimo tvarką ir apgins bankrutuojančių įmonių darbuotojų, mažųjų kreditorių interesus.

Pagal Prezidentės inicijuotas įstatymo pataisas, bankroto administratoriai bus parinkti atsitiktinai, naudojant kompiuterinę atrankos programą bei atsižvelgiant į įmonės dydį ir veiklos ypatumus. Šalies vadovės teigimu, taip bus užkirstas kelias nesąžiningiems susitarimams ir korupcijai.

Šalies teismuose nagrinėjimo laukia beveik 4 tūkstančiai bankroto bylų ir šimtai tūkstančių kreditorių. Dėl išaugusio bankroto bylų skaičiaus ir gerokai pailgėjusių jų nagrinėjimo terminų didelių nuostolių patiria kreditoriai.

Bankroto administratorius valdo visą bankrutuojančios įmonės turtą ir nuo jo sprendimų priklauso įmonės turto likimas. Todėl šie pakeitimai taip pat leis supaprastinti ir paspartinti procedūrinių bankroto klausimų svarstymą, kurie sunkino, klampino ir stipriai brangino bankroto procesą.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra