Baltų vienybės ugnis

Autorius: Data: 2011-09-20 , 15:24 Spausdinti

Tradiciškai saugomų teritorijų direkcijos dalyvauja Baltų vienybės dienos renginiuose. 2011 m. rugsėjo 22 d. vakare nacionaliniai ir regioniniai parkai įsijungs į Baltų vienybės ugnies sąšauką ir uždegs ugnis ant kalnų, piliakalnių, su baltų istorija susijusiose vietose. 

Vienybės laužai jau ne pirmus metus šią dieną uždegami Varnių, Rambyno, Kurtuvėnų, Nemuno deltos, Salantų ir kituose regioniniuose parkuose, Kuršių nerijos ir Žemaitijos nacionaliniuose parkuose. 

Baltijos jūros rytų pakrantėje gyvenančius žmones nuo amžių siejo bendri protėviai, papročiai, giminystės ryšiai. Baltų genčių kalbos ir kultūra turi bendras šaknis. Įsikūrusios kaimynystėje baltų gentys išgyveno tūkstantmetę istoriją iki šiol. Tačiau baltams dažnai tekdavo kautis su užpuolikais, ginti savo žemes, savo gyvastį, savo kultūrą. Baltai išgyveno, nes jų stiprybė buvo vienybėje ir tikėjime, kur jie bebūtų gimtinėje ar tremtyje.  

Prieš 775 metų baltų gentys susivienijo ir Saulės mūšyje sumušė Kalavijuočių ordiną. Saulės mūšio diena Lietuvos ir Latvijos seimų yra paskelbta Baltų vienybės diena. Mūšio išvakarėse buvo ugnies ženklas – vienykimės. Ugnis ant tolimo kalno – ženklas, kad esame. Ugnies uždegimas vienu metu – vienybė.  

Šios sąšaukos esmė – aplankyti baltams atmintinas vietas, uždegti ugnis ant kalnų ar kitose su baltų istorija susijusiose vietose ir sujungti baltų genčių palikuonis bei žemes. 

Rudens lygiadienyje, sulygus dienai su naktimi, šviesai su tamsa – pamirškime nuoskaudas, pyktį, negandas, kad išliktume ir klestėtume. Prisiminkime, kas savasčiai brangiausia: žemę, kalbą, tikėjimą“, – ragina Varnių regioninio parko direkcijos kultūrologas Linas Šedvilas.  

Piliakalniai Varnių regioniniame parke, kur rugsėjo 22 d. įsižiebs Baltų vienybės ugnis: 

Bilionių piliakalnis (Švedkalnis) 20.35 val.

Medvėgalis 20.36 val.

Gaudkalnis 20.37 val.

Sprūdė 20.38 val.

Širmės piliakalnis 20.39 val.

Žąsūgala 20.40 val.

Šatrija 20.41 val.

www.vstt.lt

Baltų vienybės diena , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra