Baltų vienybės diena ant Girnikų kalno

Autorius: Data: 2015-09-21 , 08:25 Spausdinti

2015 m. rugsėjo 22 d. kviečiame ant aukščiausio Šiaulių rajone Girnikų kalno (Šiaulių r.) švęsti BALTŲ VIENYBĖS DIENOS ir RUDENS LYGIADIENIO. Tą dieną, sulygus dienai su naktimi, Lietuvoje, Latvijoje, Lenkijoje, Gudijoje ir kitose baltų gyvenamose ir istorinėse vietose bus uždegtos Baltų vienybės ugnys.

18.30 Renkamės ant Girnikų kalno. Talka: kalno aplinkos tvarkymas, pasiruošimas šventei: šakų rinkimas, malkų ir deglų ruošimas, aukuro sukrovimas. Atvykstant ant kalno atsivežkite po didesnį akmenį (ne mažesnį kaip du kumščiai) aukurui. Arvydiškių riedulių lankymas.

19.20 Stebėsime, kaip Lygiadienio Saulė leidžiasi ant Šatrijos kalno.

19.30 Aukuro užkūrimas. Baltų istorijos prisiminimai. Dainuojame lietuvių, latvių, prūsų dainas. Suneštinės vaišės.

20.40 Laukiame ugnies ženklo nuo Šatrijos. Ugnies ženklo perdavimas Šiaulių krašto piliakalniams. Baltų vienybės ugnies salvė.

Atvykstant pageidautina atsivežti: akmenį aukurui, pirštines talkai, vaišių, deglą, žvakę, „skraidantį žibintą“, prožektorių. Apsirenkite pagal oro sąlygas.

Kaip atvykti: Iš Šiaulių reikia važiuoti iki Kurtuvėnų. Kryžkelėje, kur yra rodyklė „Kurtuvėnai 1 km“, sukti į dešinę ir pravažiavus 1,5 km bus rodyklė „Girnikų kalnas“. Pasisukę į kairę už 2 km pamiškėje rasite rodyklę „Girnikų kalnas“. Pasisukę dešinėn, tiesiai miško keliuku kiek paėję užlipsite ant Girnikų kalno. Geriau atvykti nuosavu transportu (dviračiu, automobiliu ir kt.), nes nebus autobuso sugrįžimui. (Žiūrėti žemėlapį)

Laukiame ant kalno.

Organizatoriai:

Šiaulių gamtos ir kultūros paveldo apsaugos klubas “Aukuras” ir asociacija „Kurtuvėnų bendruomenė“.

Daugiau teirautis tel. 860091403 (Darius), info@aukuras.lt

Apie sąšauką: aukuras.lt/baltu-vienybes-sasauka/

Baltų vienybės diena , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra