Baltijos valstybes vienija nauji iššūkiai

Autorius: Data: 2011-12-01 , 15:33 Spausdinti

Ketvirtadienis 2011 m. gruodžio 1 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė 2011 m. gruodžio 1 ir 2 dienomis dalyvauja Baltijos šalių Prezidentų susitikime Estijoje. Tradiciniame trišaliame susitikime Lietuvos, Latvijos ir Estijos Prezidentai aptarė svarbiausius valstybių tikslus ir projektus, padėtį Europoje, bendradarbiavimą ES ir NATO.

Prezidentės teigimu, Baltijos valstybes vienija nauji tikslai ir iššūkiai, jiems pasiekti ir įveikti būtinas ne tik sutarimas, bet ir veiksmų koordinavimas.

„Lietuvos, Latvijos ir Estijos vienybė, prasidėjusi Baltijos kelio fenomenu, padeda greičiau pasiekti mūsų žmonėms svarbius tikslus. Laikėmės išvien siekdami narystės ES ir NATO, šiandien bendrų pastangų reikia naujiems tikslams – energetiniam ir ekonominiam saugumui užtikrinti, deryboms dėl naujos ES finansinės perspektyvos“, – teigė Prezidentė.

Prezidentai aptarė bendrų elektros ir dujų jungčių projektų eigą, kitus Baltijos regiono integracijai į Europą svarbius projektus, bendrus veiksmus stiprinant regioninį saugumą ir transatlantinį bendradarbiavimą, artėjantį NATO viršūnių susitikimą Čikagoje.

Penktadienį, gruodžio 2-ąją, Baltijos šalių prezidentams už transportą atsakingas eurokomisaras Simas Kalas pristatys geležinkelių projektą „Rail Baltica“. Vidurdienį – bendra prezidentų spaudos konferencija.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra