Baltijos šalys treniruojasi priimti atvykstančių sąjungininkų pajėgas

Autorius: Data: 2013-11-05 , 16:47 Spausdinti

„Šiemet pratybos „Baltijos šeimininkas“ yra ypatingos tuo, kad jos pirmąkart yra sujungtos su ypatingai didelėmis NATO kompleksinės gynybos pratybomis „Steadfast Jazz 2013“, kurios šiuo metu vyksta Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Tai Lietuvos kariams ir civiliams iš kitų ministerijų ir institucijų sudaro galimybę treniruotis priimti atvykstančias NATO sąjungininkų pajėgas ne tik regiono mastu, bet ir su visomis Aljanso pajėgomis“, – 2013 m. lapkričio 5 d. į Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje surengtą Baltijos šalių priimančiosios šalies paramos pratybų „Baltijos šeimininkas 2013“ svečių dieną atvykęs sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Spalio 31 d. – lapkričio 8 d. vienu metu Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje vykstančiose pratybose „Baltijos šeimininkas 2013“ karinių ir civilinių institucijų atstovai drauge treniruojasi priimti atvykstančias sąjungininkų pajėgas galimos krizės atveju.

„Priimti atvykstančias jungtines pajėgas yra didelis logistinis ir žmogiškųjų pajėgų reikalaujantis išbandymas ne tik karinėms struktūroms, bet ir civilinėms organizacijoms. Džiugu, kad jau penktus metus vykstančiose pratybose matosi akivaizdi pažanga ir dalyviai sklandžiai bendradarbiauja spręsdami įvairias krizines situacijas“, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, pabrėžęs, kad gebėjimas priimti atvykstančias sąjungininkų pajėgas yra ne tik kariuomenės, bet ir visos visuomenės reikalas.

Nemenčinėje taip pat lankėsi užsienio šalių ambasadoriai, gynybos atašė, civilių institucijų ir ministerijų atstovai, kt. svečiai. Jie susipažino su pratybomis „Baltijos šeimininkas 2013“, taip pat NATO pratybų „Steadfast Jazz 2013“ scenarijumi ir eiga.

Šiemet pratybos „Baltijos šeimininkas 2013“, kaip sudėtinė NATO pratybų dalis, vyksta tuo pačiu metu su NATO greitojo reagavimo pajėgų pratybomis „Steadfast Jazz 2013“ pagal bendrą scenarijų, bendras planavimo procedūras. Jos taip pat turi bendrą pratybų valdymo elementą ir ryšių ir informacijos tinklą. Pratybų „Baltijos šeimininkas2013“ dalyviai atliks ir dalį pratybų „Steadfast Jazz 2013“ štabų užduočių, susijusių su priimančiosios šalies paramos teikimu Aljanso šalių pajėgoms.

Pratybose „Baltijos šeimininkas“ Baltijos šalių karinių ir civilinių institucijų atstovai kartu treniruojasi ne tik bendrų veiksmų priimant atvykstančias sąjungininkų pajėgas galimos krizės atveju. Jose taip pat vertinamas valstybių pasirengimas atvykstantiems sąjungininkams užtikrinti visą reikalingą infrastruktūrą, aprūpinimą, suteikti pastiprinimą. Taip pat bus siekiama nustatyti šalių infrastruktūros, kitų karinių ir civilinių institucijų pajėgumų vystymo kryptis stiprinant šalių gynybą.

Pratybose Lietuvoje dalyvauja daugiau nei 150 Lietuvos karių ir civilinių institucijų atstovų, taip pat atstovai iš Bulgarijos, Italijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Nyderlandų, Norvegijos, Prancūzijos, Slovėnijos, Turkijos ir Vokietijos. Panašus dalyvių skaičius veikia ir analogiškuose Latvijos ir Estijos nacionaliniuose štabuose.

Priimančiosios šalies paramos pratybos „Baltijos šeimininkas“ rengiamos nuo 2009 metų. Joms pagal rotacijos principą vadovauja viena iš Baltijos šalių. Šiemet vadovaujančioji šalis yra Latvija, kurioje ir įsikūrė vadovaujantis pratybų štabas.

Lietuvoje priimančiosios šalies štabas veikia Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje.

Lietuvoje už pratybų „Baltijos šeimininkas 2013“ planavimą ir organizavimą atsakingas Lietuvos kariuomenės Jungtinis štabas.

Priimančiosios šalies parama – civilinė ir karinė pagalba, kurią nenumatytų atvejų, krizių ir ginkluotų konfliktų metu teikia priimančioji šalis sąjungininkų pajėgoms, kurios atvyksta, vykdo operacijas ar tranzitu vyksta per priimančiosios šalies teritoriją. Tokios pagalbos priėmimo ir teikimo pagrindą sudaro atitinkamų priimančiųjų ir siunčiančiųjų šalių ir (arba) NATO vadovybės pasirašyti susitarimai.

Informacinį biuletenį apie pratybas „Baltijos šeimininkas 2013“ rasite tekste:

http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/baltijos_salys_treniruojasi_priimti_atvykstanciu_sajungininku_pajegas.html 

Asmuo ryšiams: Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viešųjų ryšių karininkas vyresnysis leitenantas Žilvinas Zakarauskas, tel. 8 5 211 3902, 8 698 02 290

Vyresniojo leitenanto Andriaus Česnausko nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra