Baltijos šalių vienybė užtikrins regionui svarbių projektų įgyvendinimą

Autorius: Data: 2011-12-02 , 16:51 Spausdinti

Penktadienis, 2011 m. gruodžio 2 d. (Estija).

Lietuvos, Latvijos ir Estijos Prezidentai, tęsdami tradicinį Baltijos valstybių vadovų susitikimą, aptarė regioninio saugumo klausimus, bendradarbiavimą įgyvendinant energetinius ir transporto projektus. Po susitikimo už transportą atsakingas eurokomisaras Siim Kalas Prezidentams pristatė Baltijos valstybes, Helsinkį ir Varšuvą sujungsiančio „Rail Baltica“ geležinkelio projektą.

Šalies vadovė pabrėžė, jog regiono energetinės ir transporto izoliacijos panaikinimas yra svarbus tikslas stiprinant Baltijos šalių nepriklausomybę ir jų saugumą.

„Esame Europos Sąjungos nariai, tačiau iki šiol reali Baltijos regiono integracija į Europos ekonominę erdvę neužbaigta. Turime veikti vieningai ir neleisti jokiems vidaus ir išorės veiksniams stabdyti svarbių projektų, kurie padės užtikrinti regiono saugumą ir gerovę“, – teigė Prezidentė.

Vienas iš svarbiausių Baltijos šalių transporto integracijos projektų „RailBaltica“ yra pripažįstamas transeuropiniu Baltijos valstybes, Suomiją ir Lenkiją jungiančiu transporto koridoriumi. Lietuvai, Latvijai ir Estijai šis geležinkelis gerokai palengvintų ir pagreitintų žmonių keliones bei krovinių pervežimą iš Baltijos į Vidurio Europą.

Europos Komisijos narys Siim Kalas pabrėžė, jog „Rail Baltica“ yra Europos transporto tinklų prioritetinis projektas. „Rail Baltica“ geležinkelis yra įtrauktas į Europos Komisijos komunikatą „Biudžetas Europai 2020“ kaip Baltijos ir Adrijos (Austrija ir Italija) jūras jungiantis transporto koridorius, kuriam numatoma finansinė ES parama.

Kitas trišalis Prezidentų susitikimas įvyks kitąmet Lietuvoje, nes mūsų šalis vadovaus trijų Baltijos šalių bendradarbiavimui.

Daugiau informacijos:

http://www.lrp.lt/lt/spaudos_centras_392/pranesimai_spaudai/lietuva_ir_latvija_derybose_del_naujos_es_finansines_perspektyvos_laikysis_isvien.html

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Lietuva - Estija , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra