Baltijos šalių vaistų kontrolės agentūrų bendradarbiavimas – galimybė racionaliau naudoti lėšas ir specialistus

Autorius: Data: 2012-11-28 , 11:45 Spausdinti

Lietuvos, Latvijos ir Estijos vaistų kontrolės agentūrų vadovai, 2012 m. lapkričio 28 d., Rygoje pasirašė sutartį dėl bendradarbiavimo geros gamybos praktikos, geros platinimo praktikos, geros klinikinės praktikos, farmakologinio budrumo inspekcijų ir laboratorinių tyrimų srityse.

Baltijos šalių agentūrų susitikimai jau tapo tradiciniais ir vyksta kasmet. Šiemet susitikimą organizavusios Latvijos valstybinės vaistų kontrolės agentūros direktorė Inguna Adoviča džiaugėsi, kad pratęsta ir išplėsta bendradarbiavimo sutartis padės racionaliau panaudoti visų trijų šalių tarnybų lėšas ir specialistus.

Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos viršininkas Gintautas Barcys sakė: „Baltijos šalių specialistai atliks bendrus vaistinių preparatų gamintojų, veikliųjų vaistinių medžiagų gamintojų, vaistų didmeninio platinimo įmonių tikrinimus. Sutarėme, kad kartu tikrinsime ir trečiųjų šalių vaistų gamintojus. Planuojame kasmet atlikti po dvi bendras klinikinių vaistų tyrimų inspekcijas. Trijų šalių specialistai kartu rinkodaros teisės turėtojų įmonėse atliks farmakologinio budrumo inspekcijas“.

Baltijos šalių vaistų kontrolės agentūrų laboratorijos sėkmingai bendradarbiauja nacionaline procedūra registruotų vaistinių preparatų tyrimų srityje. „Procedūra, kurią suderino visos šalys, padeda trejoms agentūroms taupyti lėšas. Pagal nacionalinę procedūrą užregistruoti vaistai, kurie turi tą pačią veikliąją ir tokias pat pagalbines medžiagas, vienodą jų kiekį, veikimą ir t. t., tiriami vienoje iš trijų agentūrų laboratorijoje. Vaistų kokybės priežiūros tyrimai atliekami pagal vienodą metodiką, atitinka tą pačią specifikaciją. Todėl vienoje laboratorijoje atlikti tyrimai yra tinkami ir pripažįstami trijose agentūrose. Džiaugiamės, kad pavyko ankstesniuose agentūrų kasmetiniuose susitikimuose susitarti, suderinti bendrą procedūrą ir pasirašyti sutartį. Šį kartą sutarėme, kad laboratorijos galėtų atlikti ir žmonėms skirtų vaistų skubius tyrimus, jei kuri nors iš trijų agentūrų laboratorijų neturi reikiamų tyrimų metodų ar neturi pajėgumų.“, – sakė Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos viršininkas G. Barcys.

Trijų Baltijos valstybių agentūrų specialistai dar kartą aptarė bendras Baltijos pakuotės procedūras. Rinkodaros teisės turėtojams, norintiems turėti bendrą Baltijos valstybėms pakuotės ženklinimą, nebereikia jo derinti su kiekviena agentūra atskirai – procedūros metu jiems pakanka bendrauti su viena agentūra (referencine Baltijos valstybe), veikiančia visų trijų vardu.

Susitikime aptarti farmakologinio budrumo naujovių iššūkiai ir sprendimai Baltijos valstybėse. Europos Parlamento patvirtinta Farmakologinio budrumo direktyva įsigaliojo nuo š. m. liepos 21-osios Lietuvos, Latvijos ir Estijos vaistų kontrolės agentūros bendradarbiaudamos sustiprins farmakologinio budrumo veiklą, rinks, analizuos ir keisis informacija apie vaistų nepageidaujamas reakcijas.

Agentūrų vadovai nusprendė, kad iki 2013 m. pabaigos, suvienodinus statistikos rinkimo ir analizavimo metodikas, bus parengtas bendras leidinys apie Baltijos šalyse vaistų suvartojimą visose Baltijos šalyse .

Estijos valstybinės vaistų agentūros direktorė Kristin Raudsepp kolegas iš Lietuvos ir Estijos maloniai pakvietė kitąmet atvykti į Taliną, kur vyks Baltijos valstybių vaistų kontrolės agentūrų kasmetinis susitikimas.

Ramunė Visockytė, vyr.specialistė, Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos, Sveikatos apsaugos ministerijos,mob. tel. 868313347, ramune.visockyte@vvkt.lt

Lietuva - Latvija , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra