Baltijos šalių vadovai pagerbė Lietuvos laisvės kovotojų atminimą

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Penktadienis, 2009 m. kovo 27 d. (Šiauliai)

Valstybių vadovai padėjo gėlių prie paminklo Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Nepriklausomybės deklaracijos signatarams atminti.

„Lietuva gali didžiuotis savo sūnų ryžtu ir nepalaužiama valia tęsti kovą už mūsų valstybės nepriklausomybę. Telydi mūsų tautų ir valstybių kūrimą tiesos, pasiaukojimo ir kovotojų už laisvę atmintis“, – sakė Prezidentas Valdas Adamkus.

Prezidentas V. Adamkus ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi apdovanojo partizanų rėmėjų Stanislovo ir Antaninos Miknių dukrą, dabartinę Miknių sodybos šeimininkę Julijoną Petrėtienę už istorinės atminties saugojimą, tautinės savimonės ir patriotinės dvasios puoselėjimą. 1949 m. vasario 2-22 dienomis Miknių sodyboje vyko visos Lietuvos partizanų vadų suvažiavimas, buvo įkurtas Lietuvos laisvės kovų sąjūdis.

Čia valstybių vadovai susitiko su Lietuvos laisvės gynėjais: partizanais, istorinės atminties bei aplinkos saugotojais ir apžiūrėjo  nuotraukų bei dokumentų ekspoziciją.

Vėliau Lietuvos, Latvijos ir Estijos vadovai dalyvavo NATO oro policijos misijos Baltijos valstybių oro erdvėje pristatyme, vykusiame Karinių oro pajėgų bazėje Šiauliuose.

NATO greitojo reagavimo padalinio zonoje Baltijos valstybių vadovai stebėjo demonstruojamas NATO oro policijos misijos ir naikintuvų galimybes.

——
© Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija (www.prezidentas.lt)

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra