Baltijos šalių oro erdvėje vyko NATO karinių oro pajėgumų treniruotė BRTE VII

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Fotogalerija 
 
2010 m. lapkričio 4 d. Baltijos šalių oro erdvėje vyko septintoji NATO sąjungininkų oro pajėgų vadavietės Ramšteine (Vokietija) surengta karinių oro pajėgų treniruotė BRTE VII.
 
Treniruotėje dalyvavo NATO ankstyvojo perspėjimo ir kontrolės sistemos (angl. Airborne Warning and Control System, AWACS) orlaivis „Boeing 707“, JAV karinių oro pajėgų orlaivis „C-130 Hercules“ ir du JAV oro pajėgų naikintuvai F-15C „Eagle“, šiuo metu vykdantys NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse.
 
Pagal treniruotės scenarijų orlaiviai atliko operaciją, kurios metu buvo imituojamas ryšio su civilinėmis oro eismo kontrolės sistemomis praradimas.
 
Operacijoe metu orlaiviai palaikė ryšį su oro erdvės vadovavimo ir valdymo vienetais Uedeme, Vokietijoje ir Bendruoju valdymo ir pranešimų centru Karmėlavoje, Lietuvoje.
 
Baigiantis treniruotei virš Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazę Šiauliuose praskrido JAV karinių oro pajėgų orlaivis C-130, lydimas dviejų naikintuvų F-15C.
 
NATO oro pajėgų komponento štabas Ramšteine planuoja ir rengia treniruotes, siekdamas tobulinti NATO oro erdvės stebėjimo ir kontrolės, oro policijos bei kitų oro pajėgumų, esančių Baltijos regione, sąveikumą, valdymą ir kontrolę. Šia programa NATO siekia padėti Estijos, Latvijos ir Lietuvos bei kaimyninėms NATO šalims padėti didinti karinių oro pajėgų sąveikumą ir integraciją pagal galiojančius NATO standartus, o taip pat pademonstruoti sąjungininkių solidarumą su Baltijos valstybėmis. Pradėtos kaip NATO oro policijos misijos treniruotės, dabar jos tapo plataus spektro karinių oro pajėgumų treniruotėmis, kurių metu oro operacijas mokomasi vykdyti skirtingais aspektais.
 
Antano Gedrimo nuotr.
 
www.kam.lt
 
Nuotraukose: Operacijas vykdo AWACS orlaivis, orlaivis C-130 ir nakintuvai F-15 C

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra