Baltijos šalių oro erdvę ir toliau saugos NATO

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Antradienis, rugpjūčio 25 d. (Briuselis). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Briuselyje susitiko su NATO Generaliniu sekretoriumi Andersu Fogu Rasmusenu (Anders Fogh Rasmussen). Susitikimo metu aptarta nauja NATO strateginė koncepcija ir Aljanso narių gynybos stiprinimas.

Prezidentė D. Grybauskaitė sulaukė aiškių NATO Generalinio sekretoriaus A. F. Rasmuseno garantijų, kad Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių oro erdvę NATO šalys saugos iki 2011 m. ir yra didelė tikimybė, jog šis terminas bus pratęstas.

Valstybės vadovė pabrėžė, kad rengiant naująją NATO strateginę koncepciją iki kitų metų pabaigos, Vašingtono sutarties V-asis straipsnis turi išlikti esminiu principu. Pasak Prezidentės, taikant šį principą turi būti atsižvelgta į naujų grėsmių atsiradimą ir pakitusią saugumo situaciją pasaulyje.
Prezidentė D. Grybauskaitė taip pat akcentavo, kad Lietuva tikisi sulaukti konkrečių planų, kaip NATO gintų mūsų valstybę ir kitas Baltijos šalis.

Šalies vadovė patikino NATO Generalinį sekretorių, kad Lietuva ir toliau dalyvaus tarptautinėse saugumo pajėgų misijose Afganistane, tačiau atkreipė dėmesį, jog siekiant užtikrinti Goro provincijos atkūrimo grupės veiklą, NATO šalys turėtų glaudžiau bendradarbiauti ieškant papildomo finansavimo.
Rytoj, rugpjūčio 26-ąją, Prezidentė D. Grybauskaitė susitiks su Europos Parlamento pirmininku Ježiu Buzeku (Jerzy Buzek). Pokalbio metu planuojama aptarti ES aktualijas bei totalitarinių režimų įvertinimo klausimus.

Prezidentės vaikla/Pranešimai spaudai

www.lrp.lt

Nuotraukoje: Prezidentė D. Grybauskaitė ir NATO Generalinio sekretoriaus A. F. Rasmusenas

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra