Baltijos šalių nacionaliniai ginkluotės direktoriai aptarė galimus įsigijimo planus

Autorius: Data: 2013-11-06 , 14:19 Spausdinti

2013 m. lapkričio 4–5 d. LR krašto apsaugos ministerijoje vyko trijų Baltijos šalių nacionalinių ginkluotės direktorių susitikimas, kuriame buvo aptarti pasiūlymai dėl galimų bendrų įsigijimų, aptarta Vilniuje vykusi NATO Mokslo ir technologijų organizacijos išvažiuojamoji rudens sesija ir kiti klausimai.

Susitikime dalyvavo Krašto apsaugos ministerijos Pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius brigados generolas Gintautas Zenkevičius, Estijos gynybos ministerijos sekretorius gynybos investicijoms Ingvaras Pärnamäe ir Latvijos gynybos ministerijos sekretorius logistikai Janis Karlsbergs.

Anksčiau posėdžiavę darbo grupių atstovai susitikime nacionaliniams ginkluotės direktoriams pristatė darbo grupių rezultatus ir pateikė pasiūlymus dėl galimų bendrų įsigijimų transporto, amunicijos ir individualios kario ekipuotės srityse.

„Baltijos šalių bendradarbiavimas turi tapti priemone ir įrankiu, kuris padėtų mums visiems siekti bendrų tikslų vystant karines pajėgas. Bendrų įsigijimų organizavimas yra sudėtingas procesas, reikalaujantis prioritetų ir tikslų koordinavimo, išsamios analizės. Tokie susitikimai yra ypatingai svarbūs, siekiant apsikeisti informacija apie mūsų kariuomenių vystymo ir modernizacijos planus. Viską aptarę ir priėmę išvadas galime pradėti tartis dėl bendrų trijų Baltijos šalių įsigijimų projektų“, – po susitikimo sakė brg. gen. G. Zenkevičius.

Susitikime taip pat buvo pristatytas bendradarbiavimas mokslinių tiriamųjų darbų srityje ir rugsėjo 16–20 d. Vilniuje vykusio NATO Mokslo ir technologijų organizacijos išvažiuojamoji rudens sesija. Susitikimo pabaigoje vyko diskusija dėl rengiamo bendro įsigijimų reglamento, taip pat pristatytos problemos, pateikti pasiūlymai.

Vizito metu svečiai taip pat lankėsi Giraitės ginkluotės gamykloje, kur buvo supažindinti su šios gamyklos gaminama produkcija ir jos pajėgumais, apžiūrėtos amunicijos gamybos, surinkimo, testavimo ir kokybės kontrolės linijos.

Kitas Baltijos šalių nacionalinių ginkluotės direktorių susitikimas vyks pavasarį Rygoje, Latvijoje.

Ieva Budzeikaitės nuotr.

www.kam.lt

Nuotraukoje: Pirmoje eilėje iš kairės: Estijos gynybos ministerijos sekretorius gynybos investicijoms Ingvaras Pärnamäe, Krašto apsaugos ministerijos Pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius brigados generolas Gintautas Zenkevičius ir Latvijos gynybos ministerijos sekretorius logistikai Janis Karlsbergs

Kariuomenė , , , , , , , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra