Baltijos šalių ministrai: Austrijos sprendimas pamina solidarumo principą

Autorius: Data: 2011-07-19 , 10:35 Spausdinti

Skubotas Austrijos institucijų sprendimas paleisti sulaikytą įtariamąjį Sausio 13-osios žudynių byloje turi neigiamą poveikį veiksmingam Europos Sąjungos šalių narių bendradarbiavimui baudžiamosiose bylose ir pamina Europos solidarumo principą, teigiama bendrame Baltijos šalių užsienio reikalų ministrų laiške Europos Komisijai.

Antradienį, 2011 m. liepos 19 dieną, išsiųstame Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrų Audroniaus Ažubalio, Girčio Valdžio Kristovskio ir Urmasas Paetas kreipimesi į Europos komisarę teisingumo, pagrindinių teisių ir pilietybės reikalams Viviane Reding ir ES šalių užsienio reikalų ministrus reiškiamas susirūpinimas Austrijos institucijų sprendimo paleisti įtariamąjį Rusijos pilietį Michailą Golovatovą skubotumu.

„Pabrėžiame, kad Europos arešto orderis yra abipusiu pasitikėjimu ES grindžiamas instrumentas ir turi būti efektyviai taikomas praktikoje siekiant sulaikyti asmenis, ypač tuos, kurie yra susiję su karo nusikaltimais bei nusikaltimais žmogiškumui“, – rašoma laiške.

Liepos 15-ąją Lietuvos pareigūnai buvo informuoti, kad liepos 14-ąją Austrijoje pagal 2010 m. spalio 18 d. išduotą Europos arešto orderį buvo suimtas įtariamasis Sausio 13-osios byloje Rusijos pilietis M. Golovatovas. Naktį iš liepos 15-osios į liepos 16-ąją Lietuva jau gavo patvirtinimą, kad sulaikytasis paleistas.

Lietuvai iki šiol nėra žinoma, kokie yra tokio skuboto sprendimo motyvai. Tiek Lietuva, tiek Latvija yra įteikusi Austrijai notą, kurioje prašoma paaiškinti šios situacijos detales.

BFL nuotr.

www.lrt.lt

Lietuva - Austrija , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra