Baltijos šalių gynybos ministrai sutarė labiau derinti gynybos planus

Autorius: Data: 2011-05-27, 11:31 Spausdinti

2011 m. gegužės 26 d. Liepojoje vykusiame Baltijos šalių gynybos ministrų susitikime Lietuvos krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Estijos gynybos ministras Martas Laaras (Mart Laar) ir Latvijos gynybos ministras dr. Artis Pabrikas (Artis Pabriks) pasirašė komunikatą, nustatantį tolesnio šalių bendradarbiavimo tikslus ir principus.

Pasak R. Juknevičienės, pasirašytame dokumente įtvirtinamas siekis gilinti Baltijos šalių gynybos sistemų tarpusavio integraciją, priartinant ją prie Šiaurės šalių bendradarbiavimo modelio, taip pat toliau plėtoti Šiurės ir Baltijos šalių praktinį bendradarbiavimą.

„Viena iš priemonių spartinant gynybos integraciją galėtų būti didesnė sąveiką derinant gynybos planus, – dokumentą komentavo krašto apsaugos ministrė.

Komunikatą pasirašiusieji ministrai dar kartą patvirtino sieksiantys, kad NATO oro policijos misija Baltijos šalyse būtų tęsiama po 2015 metų kaip NATO „protingos gynybos“ ir Aljanso šalių tarpusavio solidarumo ir efektyvumo išraiška. Ministrai taip pat pažymėjo Baltijos šalių ketinimus žymiai padidinti tiekiamą priimančiųjų šalių paramą oro policijos misijai.

Pakartotas siekis, kad NATO šalys gynybai skirtų ne mažiau nei 2 proc. BVP.

Komunikate pažymima ir atsakomybės už saugumo užtikrinimą Afganistane perdavimo vietos institucijoms svarba tam, kad NATO vadovaujamos tarptautinės pajėgos 2014 metais daugiausia dėmesio galėtų sutelkti mokymo užduotims. Taip pat pabrėžiama sąjungininkų vienybės ir solidarumo reikšmę sėkmingam atsakomybės perdavimo procesui.

Pasirašydami komunikatą, ministrai išreiškė būtinybę tęsti NATO reformas ir plėtoti pajėgumus, kurie sustiprintų Aljanso pasirengimą kolektyvinės gynybos užduotims ir tarptautinėms misijoms, ir pažymėjo, kad reforma turėtų padėti sukurti efektyvesnę NATO vadovavimo sistemą. Taip pat pabrėžiama, kad NATO kibernetinės gynybos politika turėtų suteikti NATO reikiamas priemones didėjančioms kibernetinėms grėsmėms atremti.

Gatis Dieziņš (Latvijos gynybos ministerija) nuotr.

Krašto apsaugos ministrė Liepojoje dalyvauja Baltijos šalių gynybos ministrų susitikime 

www.kam.lt

Lietuva - Latvija , , , , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra