Baltijos šalių energetinio saugumo garantas – jungtys su Europos tinklais

Autorius: Data: 2011-12-02 , 15:30 Spausdinti

Ketvirtadienis, 2011 m. gruodžio 1 d. (Estija).

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Baltijos šalių Prezidentų susitikime Estijoje. Aptardami Baltijos valstybių tikslus bei naujus iššūkius, Prezidentai pabrėžė, kad svarbiausias Lietuvos, Latvijos ir Estijos tikslas šiuo metu – energetinis saugumas ir energetinės regiono izoliacijos panaikinimas.

Šalies vadovės teigimu, Baltijos šalys jau septynerius metus politiškai ir ekonomiškai integruotos į ES, tačiau jų energetinė sistema iki šiol priklausoma nuo Rusijos. Todėl, pasak Prezidentės, energetinės izoliacijos panaikinimo Baltijos šalys turi siekti taip pat vieningai, kaip nepriklausomybės bei narystės ES ir NATO.

„Yra tik vienas kelias apginti Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmones nuo monopolinių energetikos kainų – integracija į Europos energetinius tinklus. Elektros ir dujų jungtys su vakarų tinklais, suskystintųjų dujų terminalas – tai neatidėliotini darbai, kurie užtikrins regione ekonominę nepriklausomybę ir saugesnį mūsų žmonių gyvenimą“, – pabrėžė Prezidentė.

Prezidentės teigimu, tinkamas energetinių jungčių finansavimas – vienas iš bendrų Lietuvos, Latvijos ir Estijos siekių rengiant finansinę 2014-2020 m. ES perspektyvą. Prezidentai taip pat aptarė pozicijas, kurių laikysis derybose dėl išmokų žemdirbiams bei struktūrinės paramos skirstymo.

Iš Latvijos ir Estijos vadovų Prezidentė išgirdo ir tvirtą politinę paramą Visagino atominės elektrinės projektui. Taip pat sutarta laikytis vieningos pozicijos dėl Kaliningrade ir Astrave planuojamų statyti atominių elektrinių.

Trišaliame valstybių vadovų susitikime taip pat sutarta stiprinti Baltijos valstybių bendradarbiavimą su Šiaurės šalimis. Prezidentė pakvietė Estijos ir Latvijos vadovus į kitais metais balandį vyksiantį 8 Šiaurės ir Baltijos valstybių vadovų susitikimą Vilniuje.

Gruodžio 2 dieną Prezidentai aptarė kitus regioninio saugumo klausimus bei šalių bendradarbiavimą įgyvendinant transporto projektus. Už transportą atsakingas eurokomisaras Simas Kalas Prezidentams pristatė geležinkelių projektą „Rail Baltica“. Vidurdienį – bendra Prezidentų spaudos konferencija.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Lietuva - Estija , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra