Baltijos šalims – reali NATO apsauga

Autorius: Data: 2013-02-01 , 13:48 Spausdinti

Penktadienis, 2013 m. vasario 1 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su NATO Generaliniu Sekretoriumi Andersu Foghu Rasmusenu (Anders Fogh Rasmussen) aptarė kaip veikia beveik prieš metus patvirtinti NATO gynybos planai Baltijos šalims.

Pasak šalies vadovės, pastarųjų trejų metų Lietuvos narystės NATO rezultatai yra reikšmingi – patvirtinti Aljanso gynybos planai, užsitikrinta, kad Baltijos šalių oro policijos misija taptų nuolatinė, Lietuvoje įsteigtas Energetinio saugumo centras tapo visos NATO kompetencijos centru.

NATO viršūnių susitikime Čikagoje pasiekę realių gynybos planų, šiemet išbandysime, kaip jie veikia praktikoje. Skaudžią istorinę patirtį turinčioms Lietuvai, Latvijai ir Estijai labai svarbu, kad pagaliau yra konkretus scenarijus, kaip iškilus grėsmei Aljanso narės gintų mūsų šalis ir žmones“, – sakė Prezidentė.

Lietuvos vadovė ir A. F. Rasmusenas aptarė, kaip vyksta pasiruošimas regioninėms pratyboms „Steadfast Jazz“ – per jas pirmą kartą ir bus išbandyta, kaip realiai veikia kolektyvinės gynybos scenarijai. Rudenį Baltijos šalyse ir Lenkijoje bus surengtos NATO greitojo reagavimo pajėgų pratybos. Lietuvai svarbu, kad tokios pratybos vyktų reguliariai.

NATO pernai patvirtino, kad Baltijos šalių oro erdvės apsauga bus vykdoma nuolat. Anksčiau Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro policijos misijos terminai būdavo fiksuojami tik keleriems metams į priekį su galimybe juos pratęsti.

Lietuvoje įsteigtas Energetinio saugumo centras pernai lapkritį tapo NATO kompetencijos centru – prie šio centro veiklos jau įsipareigojo prisidėti Estija, Latvija, Prancūzija, Italija, JAV, Turkija. Šis centras Lietuvoje yra vienas iš aštuoniolikos NATO kompetencijos centrų.

Saugumo ir gynybos klausimai bus svarbūs ir Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai metu. Rugsėjo mėnesį Lietuvoje vyks ES gynybos ministrų susitikimas, o gruodį – saugumo ir gynybos klausimams skirta Europos Vadovų Taryba.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra